Okénko se spekulacemi posledních dní – oživení hry Scalebound i nová prezentace PlayStationu

novinka  7
Martin Šmíd, 16. 1. 2023 18:42
V posledních dnech se objevilo na internetu několik celkem zajímavých spekulací, které ale v tuto chvíli nejde ověřit. Pocházejí od ověřených insiderů i od méně ověřených, kteří se v minulosti už nejednou pořádně sekli. Přesto vás o tyto spekulace neušetříme. Nebudeme je psát samostatně, ale uděláme souhrn v této novince, takže se níže můžete podívat, o čem se v posledních hodinách na internetu mluví.

Sony bude mít prezentaci zaměřenou na hry od třetích stran – V minulém roce si insider The Snitch udělal velmi dobré jméno tím, že předčasně odhalil několik připravovaných her. Nikdy se nespletl, takže byl brán jako spolehlivý zdroj informací. Koncem minulého roku ale nečekaně oznámil, že s leakováním končí. Moc dlouho to ale nevydržel a minimálně na Diskordu se ke své zálibě vrátil. Zmínil totiž, že podle jednoho jeho velmi dobrého zdroje nyní Sony plánuje větší prezentaci zaměřenou na hry od třetích stran. Ta by měla proběhnout už velmi brzy.

Chystá se oznámení remaku hry Metal Gear Solid – Už nějakou dobu se spekuluje, že se Konami chystá na oživení své série Metal Gear Solid, ale zatím nic oznámeno nebylo. To by se mohlo brzy změnit, protože insider Areajugones, který už v minulosti přinesl několik pravdivých informací (u pár se ale také sekl), o víkendu přišel s tím, že Konami oznámí v první polovině letošního roku remake hry Metal Gear Solid z roku 1998 pro konzoli PlayStation 5. Dodal navíc, že je velká šance na oznámení v únoru nebo březnu. Na tuto dobu by mohla Sony plánovat i výše zmíněnou prezentaci.

Střípky o nové verzi konzole PlayStation 5 - Uznávaný insider Tom Henderson už před časem přinesl informaci, že Sony pracuje na nové verzi konzole PlayStation 5, která bude mít odnímatelnou Blu-ray mechaniku. Ta se zřejmě bude prodávat zvlášť a připojovat ke konzoli pomocí portu na zadní straně konzole. Nyní Henderson informuje, že tato verze PlayStationu 5 bude zcela novou konzolí. Navíc jeho zdroje podle všeho nevěří, že bude možné mechaniku připojit k současnému digitálnímu modelu konzole PlayStation 5. Henderson následně ještě dodal, že po stránce hardwaru se nový model konzole PlayStation 5 nebude lišit od toho původního, přičemž s uvedením se počítá na podzim. Pravděpodobně v září.

Microsoft má jednat s PlatinumGames o oživení hry Scalebound – Je tomu už nějaká doba, co Microsoft zrušil open-world akční hru Scalebound japonského studia PlatinumGames. Několikrát se v minulosti mluvilo o oživení této hry, ale nakonec se ukázalo, že to nebyla pravda. Nyní se tato spekulace objevila znovu. Řekl ji během podcastu XboxEra novinář Nick Baker. „Je to brzy, ale bylo mi řečeno, že PlatinumGames opět spolupracují s Microsoftem na oživení hry Scalebound,“ řekl. Tuto spekulaci je nutné brát hodně opatrně, protože Nick Baker se v minulosti hodně pletl a sliboval i návraty inFamous nebo Sly Coopera, což museli následně dementovat samotní vývojáři.

Update 7.00 pro PS5 s integrací Diskordu a streamováním PS5 her - Tom Henderson ještě jednou. Na svém webu Insider Gaming informoval o updatu 7.00 pro konzoli PlayStation 5, který je plánován podle jeho informací na začátek března. Přinést má podporu Discord voice chatu, ale také podporu pro cloudové streamování PlayStation 5 verzí her, pravděpodobně v rámci PlayStation Plus Premium. 

Zdroj: Insider Gaming, PSU

Komentáře