Konzolista.cz

Objevují se nová videa z hraní Dragon Age The Veilguard, první dojmy jsou nadšené

novinkačtvrtek 19. září 2024Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Objevují se nová videa z hraní Dragon Age The Veilguard, první dojmy jsou nadšené
Vybraní novináři si mohli nedávno zahrát několik hodin připravovanou akční RPG hru Dragon Age The Veilguard od studia BioWare, která je naplánována na konec října pro PC a konzole současné generace PlayStation 5 a Xbox Series X/S. I proto se objevují nová videa se záběry z hraní, ale také prvními dojmy. A ty jsou zatím opravdu hodně nadšené. Chválí se nejen propracovaný editor postav, ale hlavně zábavné a rozmanité souboje s protivníky, které po vzoru jiných akčních RPG her probíhají v reálném čase. Samozřejmě jsou části, které se budou moci naplno zhodnotit až s plnou verzí a po dalším hraní, ale Dragon Age The Veilguard rozhodně zatím nezklamal a zdá se, že by se skrze něj mohlo studio BioWare vrátit na výsluní.
YouTube video: YouTube video player
YouTube video: YouTube video player
YouTube video: YouTube video player
YouTube video: YouTube video player


Zdroj: TZ
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (57)

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #無限で、恐ろしい自由。

@Merdis: Ty máš problém si všímat více věcí, toho jsem si už dávno všiml. 😁

Ne, heteronormativní kultura není opresivní, protože naposledy si legraci z gayů ve hrách tropili vývojáři asi tak před 10+ lety. Od dob prvního TLOU nenajdeš žádnou mainstreamovou hru, která by to dělala. Pokud ano, postni příklad.

blau himmel chk2
👍1

Tady aspoň vidíme, kam dospěl marketing. Vypadá to naprosto příšerně, ale herní weby to budou vynášet do nadoblačných výšin. Nemůže být většího rozporu mezi tímhle blábolením a realitou. Pak si stěžují, že herní trh stagnuje. Ještě pár let a bude v propadu, protože tyhlety výtvory, přes stamiliony vražené do reklamy, nikdo rozumný, hrát nebude. Concord byla jen první vlaštovka.

Merdis

@GENji: já tomu šanci dám, i když se mi vůbec nelíbí, kam směřuje ten gameplay...

@Ashitaka: nevím, no...toho bych si asi všiml, kdyby měli něco proti mně :⁠-⁠D

꧁༒♛Makléř♛༒꧂

@Merdis: v pohode, ja to hovno nepodporim, ale kdybych podporil, byl bych celej zhavej, ze tam budu mit tym plnej buzen co si naslo "partnery"😀

Merdis

@GENji: ale ty můžeš RP asexuála nebo někoho, komu se ostatní postavy nelíbí...ale ostatní postavy "žijí vlastním životem" a najdou si vlastní partnery...tuhle kritiku fakt nechápu :⁠-⁠D

꧁༒♛Makléř♛༒꧂
👍1

@ΛNĐ3RLΛ: "A co je nehorší? To, že i pokud nechceš s nikým randit ve hře a nezajímá tě romance, tak ti to tvůrci stejně vnutí 🙂 "

Pecka! Kde ze je ten roleplay?.... tohle bude sracka a doufam v podobnej uspech jako Concorde.

Merdis
😁1

@ΛNĐ3RLΛ: a ona heteronormativní kultura není opresivní? :⁠-⁠) LGBT je tam bráno většinou jako vtip nebo špatná věc. V inkluzivní kultuře to vůči hetero není.

Což moc nemění na tom, že velká část ostatních postav může být a tipnu si, že i bude hetero.

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #無限で、恐ろしい自由。

@Merdis: Budeš to tak brát u hry, kterou tvoří LGBTQ mafia? Ty hry nevytváří diversní tým, ale skupinka extremistů, kteří sdílí stejný názor... A to takový, že heteronormativní kultura je opresivní a měla by se potlačovat.

To je ta informace, která ti unikla.

Merdis

@ΛNĐ3RLΛ: to nemá být gatcha moment...ale zdálo se mi, že tu šíříš nepravdy, tak jsem chtěl vědět, jestli mi jen neutekla nějaká informace...

NPC jsou i součástí questů, kde může být ukázán jejich background...když ti dá týpek quest, abys mu něco donesl, protože chce udělat dárek pro svojí ženu, tak budu brát, že je hetero...

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #無限で、恐ろしい自由。

@Merdis: To si samozřejmě můžeš o nich myslet, že jsou hetero, ale jelikož NPC tvoří jen jakousi kulisu v herním světě bez jakýchkoliv vysvětlivek a hloubky, tak by mě zajímalo, co přesně za argument se tím snažíš prezentovat? To má být jakože nějaký "gatcha moment"? Nebo čekáš snad, že ve hře povedeš konverzaci s NPC a to ti v polovině rozhovoru pronese: "Jo mimochodem, jsem hetero, aby bylo jasno!" 😃

U všech tvých parťáků bude backstory, které právě bude explicitně vyprávět o jejich sexualitě. U NPC asi takového nic nehrozí, že...

Merdis

@ΛNĐ3RLΛ: takže tam budou hetero NPC a jenom parťáci jsou pan, ne? Osobně mi jenom vadí, že to omezuje, co se s těma postavama dá dělat příběhově.

Ta druhá část mi přijde super. Snad všichni byli rádi, když se dali dohromady Tali a Garrus, když si ani s jedním nic neměl. Nebo Dorian a Iron Bull.

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #無限で、恐ろしい自由。
👍1

@Merdis: 10 sekund Googlení, to fakt ti stojí za to pokládat takovéto otázky? link

"Dragon Age: The Veilguard's romanceable companions won't just wait around for you to woo them—also, they're all canonically pansexual."

A co je nehorší? To, že i pokud nechceš s nikým randit ve hře a nezajímá tě romance, tak ti to tvůrci stejně vnutí 🙂 - link

"If you don't romance characters in Dragon Age: The Veilguard, they'll find other partners for themselves."

꧁༒♛Makléř♛༒꧂
👍1

@Radek Suchy: jenze to jsou trosku jablka a hrusky. Obtiznost a tyhle woke hovna. Navic, ty woke hovna jsou uprednostnovany mnohdy nad ramec normalu a nebo na nich stoji pribeh, hlavni postava apod. Chces mi rict, ze, lgbt komunita by si nekoupila hru pokud by v ni nebyly lgbt postavy? Hlavne znovu opakuji, tu se nebavime o tom, ze tam je nejaka moznost nebo postava, ale o tom, ze to tim zas bude prospikovany.

A jak vidis i zde, ten negativni efekt bude horsi. Ver, ze je vic lidi, co to kvuli temhle srackam nekoupi, nez lidi, co to koupi prave kvuli tomu, ze zam tyhle picoviny jsou a to si spocita i uplnej negramot :)

Merdis

@Ashitaka: já bych chtěl vidět, kde jste zjistili, že tam nebude žádná hetero postava...

Merdis

@Radek Suchy: v Hogwarts Legacy to bylo pravděpodobně od začátku...tam šlo jenom o osobu JKR... což vytvořilo ten paradox, že konzervativní lidé bránili "woke" hru a pár woke lidí volalo po bojkotu...

Radek Suchy
Radek Suchy #PS5 Pro

@GENji: Já s tebou v některých věcech souhlasím a nic nechci obhajovat ale sám to vidím když ve hře Wo Long zlehcili Bossaky protože aby si hru užil každý. Nedávno tu byl Dragons Dogma kde vyjde Casual update aby si hru zahrálo více lidí a není to jediná hra která prošla změnáma aby se zalíbila a pokud si pár tisíc LGBTQ+ koupi hru, jsou to pro studio další prodeje. Nepamatuješ si kauzu Hogwarts, kde si tahle komunita stěžovala až vývojáři byly nuceni neco tam přidat. Jinak zase na druhou stranu nikdo tenkrát neřešil Cyberpunk 77 kdy jsi ženě mohl dát pindila, bez bradavek a este ji dát mužský hlas 😄

꧁༒♛Makléř♛༒꧂
😁3

Taky si myslim, ze ted A2 Disney posral uplne uz. Misto cerne Ariel dostaneme cernou Ariel s celulitidou a kozama pod kolenama😔

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #無限で、恐ろしい自由。
😁4

@Kainé: Disney executives po přečtení tvého příspěvku: "WRITE THAT DOWN, WRITE THAT DOWN!"

Kainé
Kainé #A2
😁3

S tou krásou nedokonalosti souhlasím, ale celé to vyjde vniveč, když to má tak plastový look. Jako kdyby nějaká Disney princezna měla strie a povislá prsa, tak si budeš klepat na čelo.

꧁༒♛Makléř♛༒꧂

@mnaca: no a hlavne to neni neco nevkusneho vylozene😀

꧁༒♛Makléř♛༒꧂
😁1

@mnaca: s tim ja i souhlasim, ale celulitida?😀

Kazdopadne zamer je zas jasnej. Asi takovej podobnej jako davat reklamy na spodni pradlo s plejtavakama v hlavni roli a davat najevo jak je super vec mit srdce obrostle deseti kily tuku :)

꧁༒♛Makléř♛༒꧂
👍2
❤️1

Kdo by si kurva delal postavu s celulitidou😀. Snad i devcata co maj prdel jak kdyby je nekdo sejmul brokovnici si budou chtit udelat prdel bez ni, ne?😀

Ja treba s tim, ze DA bude woke hovno pocital hned jak jsem videl to fialove logo v souvislosti s tim, ze DA, jak je zde zmineno, melo tyhle lgbt veci vzdy. Ale naprosto souhlasim s ONE OFTHEBIGGEST s tim, ze driv to melo uplne jinej feel a nestala na tech hovnech cela hra. A nemyslim si, ze se to ted resi jen kvuli dobe, kdy uz to lidi zacina srat. Ale proste proto, ze ted je to protlacovany na silu jak prase a pravdepodobne to tam bude zastoupeno mnohonasobne vic a hur. Ja nepodporim a to jsem to video ani nevidel. A hej, DA1/2 jsem miloval a miluju RPG hry. Jinak jak BO ocekava rozporuplne recenze a male prodeje, tak ja ocekavam supr recenze a totalni shitstormm v uzivatelskych recenzich😀.

Stejne by me zajimalo, kteryho dementa kdy napadlo, ze potesit 1% zakazniku a 99% zakazniku nasrat je dobrej napad 🙂

Ze zacatku to lide moc neresili a nekteri neresi dodnes. Ale jak lze videt i na mistnich diskuzich, nastava doba temna pro chlapce bez pipika a devcata s pipikem. Hracum dosla trpelivost a zacinaji tyhle hry silne bojkotovat a ja pevne verim, ze tohle bude dalsi takovej pripad :)

꧁༒♛Makléř♛༒꧂
👍1
❤️1

@Radek Suchy: jmenuj jedine studio, co kdy bylo narcene z toho, ze ve hre jsou malo diverzni a behalo po soudech...

A hry, ze by mely byt pro vsechny? Jako kazda hra? Proboha jen to ne! Naopak, hry maji byt ruznorode a maji byt hlavne o zabave. Kazdy zabavu vidi v necem jinem a dle toho se rozhoduje, kterou hru si koupi. Woke sracky neprinesou zabavu nikomu v nicem, max v diskuzich na internetu.

Radek Suchy
Radek Suchy #PS5 Pro
👍1

Nazdar borci taky se pustím do diskuze 😄 Hele a nejsou ty vaše názory moc? LGBTQ+ a různé pohlavní zrudnosti nepodporují ale ve směs hry mají bejt pro všecky (spon to vývojáři vždy tvrdí) a taky si myslím že to je z důvodu aby studio nemuselo běhat po soudech za to že tam není zastoupení jiných menšin, dobře víme co se ve světě děje když někde není černoch. Také čím dál tím víc jsem se všiml že se tohle rve do her, filmů, knížek, seriálu takže je otázka času kdy tyhle komunity bude v každé hře. Pokud si ve hře mohu dobrovolně vybrat za co chci hrát a este si sám vytvořit postavu tak je mi to v celku jedno. Pokud vyjde hra kde hlavní příběh bude o tom že musím zachránit nebinarni jedinc od spárů špatných lidi a sjednotit transgender komunitu aby se zachránil svět tak to potom s chutí nekoupím.

ΛNĐ3RLΛ
ΛNĐ3RLΛ #無限で、恐ろしい自由。
👍1
😁1

@ONE OFTHEBIGGEST: Ti Quinaři ty vole. 🤢 Ten v tom videu od IGN vypadá jak Quagmire s rohy, absolutně odpudivý design.

Merdis

@ONE OFTHEBIGGEST: to bylo docela směšný, no :⁠-⁠D

Kainé
Kainé #A2
😁2
👍1

celulitida, trans, strie to je všechno v pohodě, ale to že je to vážně inspirované God of War, to fakt v pohodě není. 😄

link

Za mě úplně pošahaná doba, že RPG hra se skvělými kořeny se inspiruje filmovou adventurou.

ONE OFTHEBIGGEST
ONE OFTHEBIGGEST #KH 💖💖💖💖
👍1

@Merdis: Je to možné, ale to nic nemění na tom, že jsem odpadl z toho jejího komentáře, že si udělala pořádnou prdel jak to tam dala na max a ono... nic IGN, nikdy nezklame. 🤣🤣🤣 link

"There's even a glut slider and yes, I gave my rook one hell of an ass"

Merdis

@mnaca: ono to ani s tou magií v DA není úplně jednoduché... takový kouzlo by nikdo nezvládl z vlastní many, takže by potřeboval lyrium, který je docela drahý, protože ho mají pod palcem templáři a církev, takže ho musíš kupovat nějak na černém trhu...nebo využít krvavou magii a krom rizik s tím spojených díky démonům a posednutí jimi, musíš mít taky zdroj té krve, což znamená, že u toho někdo zařve... takže si to reálně umím představit maximálně v Tevinteru, protože tam vládnou mágové a krvavá magie je běžná, i když spíš jako veřejné tajemství :⁠-⁠) a mají otroky, které nikdo hledat nebude...

Merdis
👍1

@ONE OFTHEBIGGEST: koukal jsem na to video, z kterého je ten screen, a úplně bych ho nebral jako bernou minci... možná to nakonec dopadne, že ty zadky moc nebudou, úplně dobře to neukázali...ale byl tam takovej posuvník, který vybíral poměr mezi svaly/tuky/"vychrtlostí", kterej by mohl ovlivnit ty max. hodnoty...

Související články

REKLAMA

Nejčtenější články