O E3 se v příštím roce postará společnost ReedPop, chce přinést velkolepou herní akci

novinka  4
Martin Šmíd, 7. 7. 2022 17:04
Asociace Entertainment Software Association (ESA) dnes odpoledne oznámila, že příští rok pořádání herní výstavy E3 převezme společnost ReedPop, která už řadu let pořádá akce jako PAX, EGX, Star Wars Celebration a New York Comic Noc. Navíc vlastní společnost Gamer Network, pod níž spadají herní weby Eurogamer, GamesIndustry.biz, VG247, Rock Paper Shotgun a VGC. V oznámení stojí, že se v příštím roce vrátí vydavatelé, vývojáři, novináři, tvůrci obsahu i obchodníci, a že se akce nebude konat jen přímo v Los Angeles, ale budou se pořádat i různé digitální prezentace, aby si nové hry mohli užít i hráči pěkně doma.

V oznámení společnost ReedPop uvádí, že v posledních měsících naslouchala zpětné vazbě od herní komunity, takže bude chtít vrátit to, co na této akci herního průmyslu vždy fungovalo, a zároveň přepracovat to, co v posledních letech nefungovalo. „Pro společnost ReedPop je velkou ctí a výsadnou převzít zodpovědnost za návrat E3 v roce 2023. S podporou a souhlasem ESA se chystáme vybudovat prvotřídní akci, která bude sloužit globálnímu hernímu průmyslu," stojí v oznámení.

Zatím nevíme, jaké herní společnosti E3 v příštím roce podpoří. V posledních letech jsme byli svědky, jak E3 a ESA ztrácejí podporu řady významných herních společností jako EA, Sony nebo Activision Blizzard. Ubisoft navíc v posledních letech začal pořádat své vlastní prezentace bez podpory E3. Jestli se tyto společnosti vrátí, se teprve uvidí. „Diskutovali jsme o způsobu, jak pojmout vše, co se odehrává během týdnu E3, ať už je to součástí výstavní plochy nebo ne. A to zahrnuje i PC Gamer Show, Devolver Digital, a ano, také Summer Games Fest, který pořádá Geoff Keighley,“ stojí dále v oznámení. 

Zdroj: TZ

Komentáře