Nový trailer na Far Cry 4 se chlubí pozitivními recenzemi
novinka•sobota 22. listopadu 2014•Martin Šmíd•

Zdroj: Ubisoft
REKLAMA
REKLAMA
Tvoje reakce na článek
Galerie












Reklama
























novinka
Sony bude i nadále investovat do vývoje live service her
novinka
Nové video z hraní Assassin's Creed: Black Flag Resynced ukazuje Havanu
novinka
Hodina z hraní nadějné závodní hry Clutch od Maverick Games
novinka
Hry Kingdom Come: Deliverance II se prodalo šest milionů kopií, byl přidán nový úkol
novinka
Dvanáct minut dlouhý trailer na akční RPG hru The Relic: First Guardian
novinka
Microsoft zvedne od srpna cenu konzolí Xbox Series X/S
fórum
4K TV k PS4 PRO
novinka
Nový trailer na animovaný film Sekiro: No Defeat
novinka
Studio Bungie oznámilo velké propouštění, o práci přišli téměř všichni vývojáři Destiny 2
novinka
Hra Cronos: The New Dawn na sebe po devíti měsících vydělala
Komentáře (29)
Bože pokud se vám to nelíbí tak to nehrajte ne . pro někoho to je super pro někoho ne je jasný že 9/10 je moc ale pokud to mohlo dostat COD AW tak nevim proč ne FC4 a na každé hrě se něco najde
Nechci tady hanit Gta V ale nezdá se mi že by tam bylo více aktivit jak v Far Cry 4.Ve FC4 jsou podobné aktivity jako v sérii AC to ano ale upřímně po dohrání Gta V jsem už neměl motivaci hrát vedlejší aktivity které taky jsou to samé jako v Gta IV (sbírání balíčků,skoky,nudné závody,hledání různých blbostí v moři atd.)Nic proti ale o kolik jsou tyto aktivity pestřejší než třeba v Far Cry 4 nebo sérii AC.Asi tak že nejsou a určité úkoly v Gta jsou nudnější.Tak mi tu nikdo nemluvte o tom že Ubisoft dělá jen to samý když Rockstar se ve vedlejších úkolech opakuje taky.Jen ne tak často jako Ubi.
Stinky: u tebe je to skoro už zaběhnutej režim. Nic osobního :D
Spratekk_CZ : V Antarktidě lední medvědi nežijí [s16]
Jinak hra je dobrá, akorát to vypadá jako v zoologické zahradě kde je spousta zvířat na jedné louce a za rohem hned další stádo.[s11]
Gmok4: Max Payne 3 považuji za nejlepší střílečku ze třetí osoby z několika důvodů. V prvé řadě pro propracovanou hratelnost, která je mixem béčkových akčňáků 80 a 90 let s velmi reálným prostředím a atmosférou odpovídající prostředí. Především gangy působí přirozeně. Hra si právě na nic nehraje, ale jede si svou akční jízdu v čistém žánrovém stylu se správnou dávkou syrovosti. Každá scéna má svůj osobitý charakter a situace ve střihových scénách jsou pojaté dost přirozeně. Ozbrojenci jsou pojati formou akčních thrillerů moderní doby, kde se klade důraz na jejich uvěřitelnost. Po grafické stránce je to prostě tradičně skvělý Rockstar. Má to ten jejich nezaměnitelný výtvarný styl, kde se mísí komiks s realističnem. Takový John Wick je přesným dvojčetem herního Maxe Payna 3. To ale neznamená, že se hra bude líbit každému. Někdo raději hraje za vojáčky ve fantaskní moderní válce. Já mam raději hry, kde je kladen důraz na detaily s minimalistickým pohledem. Dobrým příkladem je MGS série. Je tam kladen důraz na uvěřitelnost světa, která je vytvořena za pomocí detailů reálií mísených s fantazií tvůrce umným způsobem. Hratelnost je založena na strašně jednoduchém principu, který je však propracovaný do funkčních detailů. To jsou ty drobnosti, které komerční střílečku dělí od nadčasové akční hry. Příběh u her je vnímán jinak než u filmů a to především proto, že film na rozdíl od her neobsahuje herní pasáže, které bývají často dosti kontrastní. V MGS byla vždy spojitost mezi vyprávěním příběhu filmečky a hratelností přímá spojitost. Tím právě disponoval i Max Payne 3. Od akční hry nepotřebuji simulaci přežití, či simulaci skutečného boje, potřebuji především uvěřit světu, ve kterém se odehrává, protože ten je právě základním kamenem nadčasové hry. Viz. právě GTA5, nebo starší San Andreas. Propracovaný svět úplně zastiňuje a ospravedlňuje zábavné béčkové akční pasáže, protože ty jsou pojaty s nadhledem a ten je prvořadý. Pokud se hra v těchto pasážích tváří vážně, je důvod si myslet, že tvůrci asi nemají dost zdravého rozumu a snaží se spíš dělat z hráče blbečka, který všemu uvěří. Nadhled a smysl pro detail jsou dvě věci, kterými disponují jen ty nejlepší hry a to je ta tenká a citlivá hranice, která dobré a i velmi dobré dělí od geniálního.
stillalive a čím tě tak ohromil Max Payne 3.[s6]Hru jsem dohrál jednou a po druhé už nikdy.Ten konec je jak z Béčkového filmu.Jinak Far Cry 4 určitě pořídím ale později nechce se mi platit tolik jen za singl.Mulťak je hodně slabý ale to už tak bývá u her které si zakládají na singlu.
Stinky Johnny kokodas (Teď nevím jestli se to píše D nebo T?) to asi hraje na PS1 dle jeho profilu na KZ.CZ
Ničím mě tahle hra nepřesvědčila. Velká rozloha, malebná grafika a přesouvání z A do B za úkolem vždy zabít mě už nějak nebaví. O dost víc má u mně navrh GTA 5, kde se dá dělat hrozně moc. Je to pestré, různorodé. Mam tak vlastně několik herních žánrů v jednom dosti propracovaným světě, kde to žije vlastním životem. Ale Far Cry 4 bude určitě pro mnohé dobrá střílečka. Jen ty recenze mě už asi neobměkčí ani tím, i kdyby to vyhlásili hrou tisíciletí.
kokodas a spratekk: co se vás tak dotklo, že jsem dostal od vás mínus, že by největší tvrďáci na základce[s6]
bomba určitě kandidát na hru roku
No někteří brečí[s15] že nejsou žádné hry na PS4 a když se nějaká povede tak tomu nevěří.A nebo tu hru nemají na čem hrát tak aspoň prudí.
V tomto případě se kutečně může oprávněně chlubit, pro mě jednoznačně hra roku[s7]
Heh lidi... od dob prvniho Wolfensteina, Asteroidu, Space Invaderu, Donkey Konga nebo Atari 2600 fotbalu hrajete uz nejakych 30 let to same porad dokola, jen v lepsich kulisach... a vy jste si toho vsimli az ted? No blik hele! :-)
Myslím že nikdo nezpochybňuje to, že FC4 zopakovalo jen vyzkoušený model předchozího dílu. Jenže je opravdu nutné měnit to co funguje? Tím neříkám že každý rok tu chci FC na stejném principu. Ale tahle hra se zkrátka povedla. Myslím, že pokud jste se bavili u předchozího dílu, budete se bavit i zde, čemu pomáhá i vyladěná hratelnost pro nové konzole. Navíc ukažte mi na trhu hru, která nabízí 3D akci pro hráče, kteří mají raději singleplayer zážitek a navíc se nechtějí nechat svazovat koridorem. Myslím, že taková hra na nextgen konzolích není.
Stepobela1 : Nechci aby to bylo na Marsu ... Jen bych bral třeba 30 vedlejších misí ale tim myslim opravdu zábavných jako v gta , něco ujetého , něco co si zapamatuju a jsem si jist ,že by něco dokázali vytvořit a ne ,že si po práci přijdu domů ke hře a ta mě nutí místo relaxu střílení lést někam na vysílače , lovit půl hodiny nějaká prasata abych si ušil baťúžek a 300 sběratelných předmětů :P.... Sakra vždyť to je jak v Assassin creed to nemůžou do 2 různých sérií vymyslet něco jiného??? Hrál jsem všechny Ac a třetí + 4 Fc .... To je něco kolem 9 her krát kolem 15 vysílačů a já ti nwm ale mě už to prostě pořád dokola nebaví někam lést v obou hrách :P
Z PSN + se to bude dobře stahovat, až to bude grátis :)
stepobela1: protože když to nepoplivou, tak nebudou ve třídě in a kdo není na základce in, ten je mrtvej[s6]
Je to super hra, která vydrží desítky hodin,komu se nelíbí, tak at ji nehraje tečka.
Házet špínu umí každý.Ubisoft [s7]
Kazda hra si sveho hrace najde a me si nasla.
3jka me bavila moc tudiz podle vsech recenzi a komentaru me 4rka bude bavit taky.tesim se.
taky mi pride, ze ubi hry jsou si cim dal vic podobny. kazdopadne na ctverku se hodne tesim a je dost mozny, ze to opet jako u trojky vsechno posbiram na platinu, ale to neznamena, ze hre napalim desitku...
Hra je o ničem, mapa je posetá blbostma, který jen prodlužujou herní dobu, ale to je prostě Ubisoftí level design, stejně jako v Assassins Creed. Tohle může bavit akorát sběratele trofejí
Hra je perfektni a vysoke hodnoceni si zaslouzi,dobře odvedena prace vyvojaru.Teto gamese preji uspesne prodeje.[s7][s7][s7][s7][s7]
maximalni hodnoceni je samozrejme naprosty nesmysl.
je to dobra hra tecka.....[s12]
Lidem tohle stačí. Za rok Far Cry 5 v antarktidě kde bude jenom led a nic než led, lovit se bude lední medvěd, polární lyška a, mrož a tuleň a bude to stejně 10\10... Pro změnu do hry přidaj mačetu, aby to bylo zase trošku jiný oproti mačetě z trojky a čtyřky a pohoda. Hlavní záporák bude šílenej eskymák a nazdar [s6]
EDIT: nikomu tu hru neberu, jen mi přijde tohle šílenství trošku zbytečný.
citlivky..... je to kvalita kterou dnes budete spatne shanet u jnych znacek. prostredi je neco co tu nebylo a rozloha skoro jak gtav. za me bezvadna hra. clovek musi byt zapsklej hnidopich aby na tom hledal negativa proc nehrat.[s4]
mayfish1: vyrval si mi myšlenku z ust, je to stejne jako v pripade AC jenom to je lepe optimalizovane, stači lidem porozhazet po mapě truhly, mapy, body ktere musi obsadit a hned to je 9/10 ...
Hra je otravná až to bolí :P ... Všechno jen prodlužuje ... Vysílače , crafting kterej je zde uplně zbytečnej , zase se tu musí vyvražďovat tábory atd. Nechci řikat ,že je to špatná hra ... Jen je to prostě Far Cry 3 v2 ... A to je za 1600 nějak moc ....
Já mám asi odehraných 11 hodin a z toho mám teprve 11 hlavních misi :) Takže můžu říct že hra je hodně dobrá :)