Nový deníček o Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Tvoje reakce na článek
Galerie




































novinka
Jason Schreier: Hry PlayStationu nevydělaly na PC dostatečné množství peněz
novinka
Začíná se spekulovat o ceně hry Grand Theft Auto VI. Je možné, že si připlatíme
novinka
V pátek při letecké nehodě zemřel jeden ze spoluzakladatelů Ubisoftu
novinka
Lokální kooperace Halo: Campaign Evolved nebude vyžadovat PlayStation Plus
fórum
Think before you sleep
novinka
Podle analytiků by Sony mohla odložit uvedení své nové konzole
novinka
Závodní hru The Crew Motorfest si zahrálo přes 10 milionů hráčů
novinka
Rockstar Games zveřejnil oficiální cover art akce Grand Theft Auto VI
novinka
CD Projekt RED: Ještě jsme se nevykoupili, snad si získáme fanoušky zpět se Zaklínačem 4
novinka
SEGA oznámila kolekci Two Point Hospital: Full Health Collection pro současné konzole
Komentáře (5)
Smrtijed1.. Díky za reakci a za Tvoje dojmy ze hry [s14]
Takže jde v MMO FINAL FANTASY XIV. hlavně o spolupráci v boji proti příšerám atd, tak to jo. No, já se vcera připletl do cesty týhle fešandě link a se svým levelem 1 nebo 2 jsem nestacil říct ani "ty vole, ta žába je hustá". Jeden její skok a já už si - zalisovanej do trávníku u cesty - jen přecetl "game over". Jo, pobavila mě [s6]
No, postav bylo (po nějakým prvotním tutoriálu, který jsem prodělal v lesní oblasti Grindania? link ) v prostoru jako much, až jsem se leknul, když se ten dav kolem mě hnal. Trochu mi v tý hře (ale asi je to u většiny podobných her) vadilo, to prolínání a probíhání jiných postav skrze mě a naopak, ale je to pochopitelný, neprostupnost postav skrze jiný by asi tyhle hry krapet komplikovalo. Když píšeš o nějakým EU serveru, tak pokud půjdu do plný hry, třeba ho zkusím, ale v týhle betaverzi mě známý pozvali právě do nějakýho Phoenixu. Uvidím jestli překousnu ty měsícní poplatky, ale hra se mi vizuálně i zvukově hodně líbila a hratelnostně (i přes obtíže s anglictinou a pochopením všech serepeticek) mě taky zaujala, tak o koupi popřemýšlím [s14]
Jinak já rád ve hrách cestuju pěšky, protože jenom tak můžu obdivovat všechny ty krásný scenérie, který vývojáři vytvořili link Ve hrách nikam nespěchám, spěchu si v reálným životě užijeme dost a dost. Ale urcitě bych někdy i ten teleport využil, kdyby potřeboval někdo podat pomocnou ruku [s14] Hezký vecer
Neboj cestovat pesky nemusis :)jsou tam Teleporty ktere si v prubehu hry otevres jo a hlavne mas na vyber ve kterem ze 3 velkych mest chces zacit budv Grindandii,Limsa nebo to treti ted nevim nazev :)
Plejtik3-taky to je moje prvni MMO ale rad ti odpovim hral jsem to na PS3 CCA asi 2mesice ano musis mitPNS ucet Plus ale u PS4 je to poviny kvuli online hrani a u FF14 jsou mesicni poplatky bud pres dobijeci kupony za 600 na 2 mesice nebo pres kreditni kartu-jj vsechny hrace nad kteryma je jmeno hsou normalni hraci na mape muze byt hoooooooooodne lidi podle toho kolik jich tam zrovna a hraci mezi sebou bojovat nemuzou jen naopak pomahat si po domluve porazet monstra,bose delat dungeony atd...jo a pokud budes kupovat plnou verzi na PS4 ktera vyjde ted v pulce Dobna tak jdi na EUserver Ragnarok Legasy je to hlavne server kde je CZaSK komunita vic na strankach o tomto servru.
K TÉMATU...
Tak jsem si FINAL FANTASY XIV. ONLINE v pátek stáhnul a včera se hře věnoval několik hodin. A dojmy? Nikdy jsem těmhle hrám moc neholdoval a to především díky tunám a tunám angličtiny, ale tohle MMO FINAL FANTASY XIV. mě natolik zaujalo, že se pokusím s tou záplavou angličtiny nějak poprat. Dost mi s tím pomáhá i samotná PS4, kdy je skok ze hry na internet (a na přednastavený jazykový překladač) otázkou vteřiny, ale i tak to bude dost náročný, když řada rozhovorů postav zaplní "A4" ani nemrknete, což mi zabere i 15 - 20 minut přepisování textu do překladače, uf. I s ovládáním (ve smyslu inventář, menu a všech serepetiček) se dost peru, ale jsem holt MMO RPG panic, tak je to pochopitelný a snad se do toho brzy dostanu [s14]
Ovšem MMO FF 14 mi za tu námahu rozhodně stojí. Hra je na PS4 skutečně vizuálně nádherná, ať už ve dne, v noci nebo třeba za deště a moje oči se skutečně namlsaly link link link Zvukově je na tom hra taky parádně a to ani nemluvím o poutavým hudebním doprovodu, který mě hodně nadchnul. Když k tomu přidám bezvadný editor postav link u kterýho jsem se náramně pobavil, množství a různorodost různých stvoření nebo úchvatný prostředí (celý ten svět jsem ještě nepochopil a viděl jen 0.1% ze hry), tak jde o jasnýho adepta na koupi hry, u který strávím nejedno deštivý odpoledne. Kde jsem to jenom slyšel, že na nový generaci konzolí není co hrát [s14]
DOTAZY...
Co vám budu povídat, díky víkendový betaverzi FINAL FANTASY XIV. jsem spadnul do MMO RPG her rovnýma nohama a navíc do tý nejkouzelnější i nejpohlednější jakou jsem zatím viděl. V řadě věcí se (díky mým minimálním zkušenostem v tomhle žánru) plácám jako neplavec v bazénu pro dospělí, ale to se snad časem poddá. Samozřejmě mi včera při hraní vydatně radil Dan alias Dendyman, kterýmu tímto děkuju za trpělivost s mýma (možná až hloupýma) otázkama, ale znáte to - kdo se neptá, ten se nic nedozví. A já se ptám dost, když nevím [s6]
Takže pár mých základních otázek na zkušený MMO a RPG matadory [s14]
- FINAL FANTASY XIV je free to play model nebo to bude standartní hra s potřebou PS+ účtu?
- Kolik lidí může hrát v tomhle FINAL FANTASY na "mapě"?
- Mám level 1 nebo 2 a kolem mě se v kouzelným lesním městečku (osada) pohybuje spousta postav, tak se ptám, je to Al nebo jsou to skuteční hráči? Herní Al postavy by se přece pohybovaly normáně, plynule, rozvážně, ale tady kolem mě poskakujou a bezmyšlenkovitě pobíhají, tak to zřejmě budou skuteční hráči, ne?
- Jak mám chápat ty světy ve FF14, kterých je tam zřejmě hodně. Jde o jednu obří "planetu", kde se (hraju za člověka z nějaký lesní společnosti) můžu setkávat se všema rasama (hráčema) a po svých nebo s pomocí nějakých dopravních prostředků se podívám i do všech koutů a prostředí ve hře? Nebo jde o to, že je každá oblast (jsem na Phoenixu) samostatnou planetou (serverem) a já se tak se svojí postavou nikdy nesetkám třeba s hráčema z nevím, třeba Titánia?
- Pokud to tak je a jsem na tom Phoenixu, jsem "uzavřeny" jen v nějaký oblasti (např.lesní oblast) a nikdy se nemůžu setkat s kamarády, kteří jsou sice taky na Phoenixu, ale třeba zrovna v pouštní oblasti? Nebo jsou tyhle oblasti propojený a já tam s trochou snahy můžu dopajdat po svých, najít přátele, navštívit je (i kdyby ta cesta trvala týden) a bojovat po jejich boku?
- Bojuje se ve FINAL FANTASY XIV proti Al bytostem nebo prostě hráči versus hráči? Ptám se, protože jsem se ještě k žádný šrvátce nedostal..
Díky za případný odpovědi na - možná banální - otázky, ale jak se říká "Zádný učený z nebe nespadnul" a já tuplem ne [s14] No, ale teď už mizím z internetu a jdu se zase ponořit do toho překrásnýho světa link jelikož ta betaverze prý po víkendu koncí. Plnou hru si urcitě pořídím, i kdyby mi její pochopení trvalo až do příchodu budoucí PLAYSTATION 5, jelikož je to po všech stránkách neskutecná fantazie [s14]
Jj uz se tesim hlavne at vrati ty dobijeci kupony nechci to pres moji kreditku.