Konzolista.cz

Načítání Playstation Vita her – cartridge vs. paměťová karta

novinkapondělí 19. prosince 2011Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Načítání Playstation Vita her – cartridge vs. paměťová karta
Když si koupíte konzoli Playstation Vita, budete mít dva způsoby jak získávat hry. Buď si je koupíte normálně v obchodě, nebo si je můžete koupit na Playstation Store digitálně. Nyní japonské Kotaku udělalo test, ve kterém srovnalo rychlost načítání obou verzí. Zajímavé je, že rychlejší jsou herní cartridge, než ty paměťové karty, na které se ukládají hry stažené z PS Store. U Uncharted: Golden Abyss tento rozdíl je čtyři vteřiny, zatímco u Army Corps of Hell byl rozdíl ve vteřině. Na videa se můžete podívat v novince. Zdá se tak, že nejlepší možnou volbou je kupovat si hry na kartách, ale ani zpoždění 1-4 vteřiny není tragédie. Nebo snad je?
Zdroj: gematsu.com
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (10)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
tukan45

inmax- a to je takový problém zapnout Vitu ještě před nástupem do autobusu?

inmax

JHfr3ak: standartně tak 20 minut, ale když se menu načítá půl minuty, za jak dlouho se načte samotná hra? [s1] To aby se člověk vybavil i 3DSkem a než se nastartuje Vita, zapaří na nintendu [s6]

JHfr3ak

inmax: Jestli autobusem jedeš opravdu jen necelou minutu, tak si Vitu ani nekupuj :)

inmax

ty bláho, půl minuty od spuštění hry po naběhnutí menu.. to člověk v buse zapne a než se dostane k samotnýmu hraní, vystupuje [s4]

kocurstvo
kocurstvo #kocurstvo

Co je na tom zajímavého, že cartridge jsou rychlejší? [s3] Vždyť to je jasné, soubor je tam nerozfragmentovaný, cartridge je zformátovaná optimálně k počtu a velikosti souborů...

KoKoT
KoKoT #Nečum!!!

U her je podstatnej její obsah a zábavnost a né nahrávaci časi.Nějaký 4 vteřiny my nezkazej radost z dobré hry a každej sáhne radši po kartě z hrou bez ohledu na to jak dlouho bude trvat její načtení.

Kubackin
Kubackin #Lightning

jedině kupovat v obchodě :)

Ctira.d89

Tak já rozhodně plánuji kupovat karbicovky (ty krabičky se mi hodně líbí:-). Ale určitě nepohrdnu, kupováním přes PSN. Hlavně, aby už bylo 22.2. To čekání je den ode dne horší:-)

Smileface

Uvidíme jakej bude rozdíl v cenách, pokud nebudou ceny na PSN o moc výhodnější půjdu do krabicovek.

honza.skypala

Tak překvapivé to rozhodně není, uvnitř cartridgí budou paměti typu ROM, které jsou obecně rychlejší než Flash-RAM používané v paměťových kartách.