Microsoft zvedne od srpna cenu konzolí Xbox Series X/S

„V říjnu loňského roku jsme v USA zvýšili cenu konzolí XBOX o 20–70 dolarů. Doufali jsme, že další zvýšení cen nebude nutné. V posledních několika měsících jsme pak spolu s dodavateli hledali možné řešení. Bohužel se ceny úložišť a pamětí pro konzole zvýšily více než 2,5krát a do podzimu 2027 očekáváme další zdvojnásobení. Celé odvětví spotřební elektroniky se potýká se současnou krizí v dodávkách komponentů, ale dopady jsou obzvláště citelné u konzolí. Na rozdíl od telefonů, počítačů, reproduktorů a dalších spotřebitelských zařízení se konzole obvykle neprodávají se ziskem, ale za cenu nižší, než jsou náklady na jejich výrobu,“ stojí v odůvodnění.












Komentáře (24)
MS vyhodnotil, ze prodavat jeden xbox tydne je pod jeho uroven., tak bude lepsi neprodat zadnej 😀
Tak oni prodají 30 milonů konzoli a to šlo do nedávna sehnat slabé S za 6000. Ted chtějí xbox znovu udělat konkurence schopným a místo toho aby cenu srazili, nebo vydali konkurenci Ps5 pro, tak nesmyslně zdraží obě konzole. Tak teď už opravdu nevim komu to chtějí prodat.
Ty konzole začínají být jako reality 😁
Tak nejak sa to dalo cakat, steam machine teraz valve uviedlo za 1100e ak má byt s ovládačom iba s 8.8 tflops v roku 2026. No vyzerá to veľmi smutne pre hráčov. Veľmi smutne…žiaľ.
@arnold Ctes vubec co pisu ? Ja moc dobre znam duvody zdrazeni, ale zdrazovat zastaraly HW je zkratka jen vymluva pro samotne zdrazeni…
Hardware ktery byl zastaraly uz pri vydani (ano koukam na tebe PS5 a XSX)….
@♛Paťo♛ Raritne se prodava, ano 🤭
@♛Paťo♛ no jiste 🤣 ...tohle se neproda ani za 100 let jako rarita 😁
Xbox je raritka, proto zdrazuje🫶🏻
To zvyšování teploty už společnosti chápou i jako zvýšení cen produktů? Asi aby se jim zaplatili ty klimošky. 🤣
@arnold máš pravdu ale to co předvádí Sony a Microsoft je prostě vyčůranost a zneužívání situace a "dobrá" záminka jak mít dražší a dražší stárnoucí hardware.
Cele tohle zdražování bych dal k ústavnímu soudu a žádám o předběžné opatření, které ukládá zatim ceny podle zvyklostí.
lagZz: Ty jsi posledních 6 let prospal ? Podívej se na inflaci, nebo zdražování kvůli AI, těch faktorů je mnohem víc.
Pome konzole co jsem kupoval 3 roky dozadu za 10k bude za 20k tomu rikam kauf, to co se aktualne deje je naprosto na palici a ne jen u xboxu, zdrazuje kazdej, problem ale je ze zdrazujou zastaralej HW kterej tu hodnotu nema…jen ti se nenazrani curaci snazi vyuzit situace kterou sami zapricinili…
Microsoft si to může dovolit, není na xboxu závislý, má obrovské portfolium a šíři podnikání a paradoxně pro ně xbox není priorita a nikdy asi ani nebyla, majoritní zisk vytváří někde jinde. Sony je na playstationu závislá.
MS aspoň ví co dělá a ceny drží při zemi i s Game passkem narozdíl od modrých konzolí které jsou předražené a Woke tam svítí už v samotném menu
Apple dnes taky brutálně zdražil. Co už no. Dopadne to na všechny. I modré hrozny.
Nebojte se Sony bude taky zdražovat.🤣
Šáša to chce odrovnat, té už jasný. 🤣
Mezitím já se svým Pročkem pořízeným za ještě rozumnou cenu link
Ja se fakt tesim na ten nextgen, konzole za 2000€ budou hit. :-D
Tomu říkám fištrón 😃
Sony a GTA to strasne drti, tak zvednou cenu, protoze se to nebude prodavat uz vubec.
😀😀
Nakonec udělá MS ze Steam Machine dostupnou konzoli 🤣🤣🤣