Microsoft propustí koncem března 10 tisíc zaměstnanců - UPDATE

novinka  46
Martin Šmíd, 18. 1. 2023 15:53
Společnost Microsoft dnes potvrdila spekulace posledních dnů, že ke konci března letošního roku propustí přibližně 10 tisíc svých zaměstnanců. To je zhruba 4,5% celkového počtu zaměstnanců tohoto amerického technologického giganta. Microsoft ve zprávě dále uvedl, že dnes přijatá opatření jsou v reakci na makroekonomické podmínky a měnící se priority zákazníků. Jestli se tato velká vlna propouštění dotkne i herní divize, zatím oznámeno nebylo. Na upřesnění si musíme počkat. Jen dodáme, že už v říjnu minulého roku propustil Microsoft přes tisíc zaměstnanců a tehdy se to dotklo i zaměstnanců v herní divizi, pod níž spadá značka Xbox.

UPDATE: Podle informací Bloombergu se propouštění dotkne i herní divize, pod níž patří Xbox i herní vydavatel Bethesda.

UPDATE 2: Podle Blombergu se propouštění dotkne studií Bethesda Game Studios (Starfield) a 343 Interactive (Halo), v nichž bylo zrušeno několik pozic. Zástupce Microsoftu zatím odmítl upřesnit, kolik zaměstnanců bude propuštěno z herní divize.

UPDATE 3: Propouštění na oficiální stránce Microsoftu potvrdil i Satya Nadella, podle něhož je způsobeno významnými změnami, kterými svět v současnosti prochází. Hlavně z důvodu toho, jak zákazníci optimalizují své digitální výdaje. „Dnes provádíme změny, které povedou ke snížení celkového počtu našich zaměstnanců o 10 000 pracovních míst do konce třetího čtvrtletí roku 23. To představuje méně než 5 % naší celkové zaměstnanecké základny, přičemž k některým oznámením dochází již dnes. Je důležité poznamenat, že i když v některých oblastech rušíme pozice, budeme pokračovat v náboru zaměstnanců v klíčových strategických oblastech. Víme, že je to náročné období pro každého člověka, kterého se to týká. S týmem vedení jsme se zavázali, že až budeme tímto procesem procházet, budeme tak činit co nejpromyšleněji a nejtransparentněji,“ píše v dopise.

„Budeme pokračovat v investicích do strategických oblastí pro naši budoucnost, což znamená, že budeme alokovat náš kapitál i talent do oblastí sekulárního růstu a dlouhodobé konkurenceschopnosti společnosti, zatímco se budeme zbavovat jiných oblastí. Budeme se k našim lidem chovat důstojně a s respektem a jednat transparentně. Tato rozhodnutí jsou obtížná, ale nezbytná. Jsou obzvláště obtížná, protože mají dopad na lidi a jejich životy - na naše kolegy a přátele. Jsme odhodláni zajistit, aby všichni, jejichž pozice se ruší, měli během těchto změn naši plnou podporu,“ dodal Satya Nadella.

UPDATE 4: Studio 343 Industries opustilo zhruba 60 zaměstnanců. Nejvíce byl postihnut tým stojící za kampaní hry Halo Infinite. Studio opouští i Joe Staten, který se vrací do divize Xbox Publishing. Mezi postihnutými je i Sam Luangkhot, který pracoval na pozici komunitního manažera ZeniMax Online Studios.

UPDATE 5: Propouštění se týká i studia The Coaliton, které se stará o značku Gears of War. Jestli ovlivní připravované projekty, v současnosti nevíme.

Zdroj: TZ

Komentáře