Mark Cerny: Konzole mají budoucnost + jeho role v Sony
novinka•středa 12. března 2014•Martin Šmíd•

Zdroj: SCEE
REKLAMA
REKLAMA
Tvoje reakce na článek
Galerie












Reklama
























novinka
Jason Schreier: Hry PlayStationu nevydělaly na PC dostatečné množství peněz
fórum
Think before you sleep
novinka
V pátek při letecké nehodě zemřel jeden ze spoluzakladatelů Ubisoftu
novinka
Podle analytiků by Sony mohla odložit uvedení své nové konzole
novinka
Lokální kooperace Halo: Campaign Evolved nebude vyžadovat PlayStation Plus
novinka
Capcom v současnosti neplánuje remake hry Resident Evil 5
novinka
Rockstar Games zveřejnil oficiální cover art akce Grand Theft Auto VI
novinka
Sony chce zvýšit hodnotu PS5, i proto končí s vydáváním singleplayerových her na PC
special
Historie série Metroid: Zrod legendy jménem Samus Aran
novinka
SEGA oznámila kolekci Two Point Hospital: Full Health Collection pro současné konzole
Komentáře (10)
Bez konzolí to nejde přeci. Já chci hrát na mobilu a tabletu, graficky nenáročné ale dobré hry a na konzoli pořádný graficky náročný hry.
Ach jo, SEGA MEGA DRIVE [s7] nikdy nezapomenu tech 100ky hodin a ješte ted disponuju emulatorem a nejake pecky občas zaparim [s6]
Ja jsem s nema od roku 1992 (MEGA-DRIVE,SNES) a fanousci se za tu dobu rozrostly do neuveritelnych cisel.Muze za to prave PLAYSTATION (104 mega),PLAYSTATION 2 (158 mega),WII (100 mega), X360 (80 mega), a kapesni konzole GB,DS,PSP,3DS.
Pamatuji toho opravdu hodne i strmy pad SEGY a jeho SATURNA a DREAMCASTU i temer neznamy Atari Jaguar a 3DO.
Bohuzel v tvrde valce je misto pro maximalne tri firmy a pokud nepredpokladaji v predstihu jakymi kroky pujde trh taj je trh smete.Obavam se,ze dalsi je na rade NINTENDO ponevac WII U chtela oslovit hrace stejne jako WII a tvrde narazila o nezajem.X One a jeho chyba s KINETEM bude stat za prodejem i kdo z nezavislych vyda hru.Rychle vydelat prachy se MS vymsti a nakonec i u hracu.
hm jiste ma pravdu, ale tak nejak se mi zdá , ze ani jedna z velke trojky, na menici se situaci, nezareagovala spràvne. Nintendo - spatny samotny koncept konzole, MS po hruzostrasnem zacatku napravuje, co se dá. A Sony zas , pres dobry zacatek, nemá finance na dalsí potrebne zlepsení. Jsem zvedav, jak se to celé bude dál vyvijet. Momentalne ' 'davam' nejvetsi sance MS , ( protoze ten penize na vylepsovaní evidentne má ).
eee: jestli se chceš hádat... tak pm... jinak v tom dál pokračovat nehodlám, protože to píšeš do každého tématu a nemyslím, že by tu byl zrovna někdo zvědavý jak se hádáme:)
Kira: hral jsem mgs 2 az 4 a vsechny psp dily vcetne acidu. DW jsem neznal, no a, ty znas a hral jsi vsechny hry na svete? Moje herni zkusenosti se datuji uz od zx spectra pres atari, amigu a pc tj. pres 20 let. Jenze delka hrani nerozhoduje, rozhoduje pristup ke hrani.
eee: heh, napíše člověk, který minulý měsíc objevil DW... hrál si MGS1-4? odehrál si MGS někdy na evropský extrém? hrál si FF a zabíjel tam nejtěžší bosse? pochybuji, že máš více než pár let herních zkušeností...
Bylo by to pekne, kdyby se vic zameril na hratelnost, ale obavam se, ze filmove linearni koridory pro casualy typu tlou nebo tomb raider budou prevazovat. Staci se podivat, jakym smerem se vyviji herni serie jako hitman. A kdyz uz nekdo zkusi od filmoveho koridoru postoupit o level vys, jako Kojima, tak hned nastoupi Kirove Sakuyove a prohlasuji, ze to bude jejich posledni mgs ktery koupi. Obavam se, ze casual hraci nikdy ke sve skode nepochopi, ze podstatou a zakladem her je dobra hratelnost, to ostatni jsou jen ozdoby. Smutne je, ze casualove pres ty ozdoby nevidi hloub a nevnimaji hru samotnou. Smutne na tom je, ze tihle masovi konzumni casualove se povazuji za hardcore hrace.
Jednoduchym rozpoznavacim znakem techto konzumnich hracu jsou vyborne indie hry, kdy tento hrac nedokaze postihnou jejich vynikajici hratelnost a tak se jen oskliba nad jejich jednoduchou grafikou.
přesně jak se píše v článku - jiná fanouškovská základna na telefony a tablety - rychlé, povrchní hraní v mezičasí. Konzole jsou pro "opravdové" hardcore hráče, kteří berou hry jako film nebo hudbu a trochu o nich přemýšlí. Velké projekty jsou podle mě jen na konzole. Už jenom kvůli formátu obrazovky, takže o budoucnost bych se zatím tak nebál. Spíš je to o společnosti a okolnostech...
pěkné... snad bude více lidí smýšlet jako on a nesoustředí hry jen na casuály, kterých je čím dál tím víc... navíc moc moc bych si přál Knacka 2[s7]