novinkaNintendonsw3dswiiu
Kompletní odhalení konzole Nintendo Switch v polovině ledna
Martin Šmíd
Nintendo tento měsíc konečně odhalilo svoji novou konzoli, která se bude jmenovat Switch. Trailer nastínil, o co se bude jednat, ale konkrétnější informace zatím nemáme. Dnes prezident Nintenda Tatsumi Kimishima oznámil, že 13. ledna uspořádají v Tokyu speciální tiskovou konferenci, na níž bude odhalena cena, konkrétní datum vydání a pochopitelně i hry. Navíc v lednu budou probíhat v US a Evropě různé akce pro média, kde bude možné si konzoli vyzkoušet. O konzoli Nintendo Switch tedy až začátkem příštího roku.
ZdrojTisková zpráva
REKLAMA
REKLAMA
Tvoje reakce na článek
Galerie
4 obrázky
Hra v článku
- Vývojář
- Nintendo
- Vydavatel
- Nintendo
Reklama

Komentáře (25)
Miky sorry za palec,mobil.
Jirka nam zase srnul svou historii... Ted pred Vanoci je zbytecne neco propagovat, kdyz to neni mozne k Vanocum koupit...to se jednoduse nevyplati..a i tak proti PSVR by to v hypu stejne orohralo...na druhou stranu kdy jindy nez pred Vanoci to vydat? To lidi koupi vsechno ... V breznu se jim na to po Vanocich kazdej vykasle....samozrejme zalezi na cene, ale tu vidim na 10k a to jim za to nedam :-)
Tak takovou kritiku jsem z 10 minusi jeste nedostal,ale jde videt,ze i zde je komunita Nintenda.Co se tyce her Nintenda tak velke znacky mam dodnes doma a to na SNES,N64 a prave posledni GameCube(psal jsem take kvuly zklamani GameCupe).Donkey Kong Contry,Donkey Kong 64,Super Mario Bros,Mario 64,Zelda,Resident Evl i Remake Metal Gear Solid jsou moje oblibene hry na Nintendu.No a Final Fantasy 4-6 a Crystal Final Fantasy nebo Dragon Quest 3-5 jsi asi nikdy v ere 16 bitu nehral.Na uspechu Nintenda mela nejvetsi uspech firma Rare,kde v roce 2000 uteklo par programatoru a kdyz ho Nintendo prodalo,tak vznikla jedna z nejlepsich serii na PS2 a Xbox TimeSplinter.Neviuzity potencional v ere X360 Rare zahnal dokouta.A uz mozna vite proc se mi Nintendo znechutilo.Kdyz si vezmu eru Nintenda 64,tak jsem to i predpokladal,ze Rare bude tahnou dal,se po vydani Star Fox vsechno zhroutilo.Sice Zelda oba dily jsou spickove,ale uz zadny Perfect Dark (vysel na X360),zadny Donkey Kong jako u N64.GoldenEye,Jet Force Gemini a mnoho dalsich her.Do toho prvni hra Super Mario Sunshine,ktery me odradil od cele serie zatimco Mario 64,jsem byl prikovan k TV a dodnes si pamatuji (jeste jednu hveznicku a jdu spat).Switch ja na 100% nepocitam.Od toho mam PS Vita a PS4,ze si hry muzu zahrat na cestach a znacky co by byly k uvazovani je pouze Zelda.To si radeji pujcim od kamose WiiU na tyden nebo dva.
Taky souhlasim, že Nintendo ostrouha
On ten kockopes fakt někoho zajímá?první měsíc prodají jen tak půl milionu kusů a to proto že ovečky naběhnout do obchodu a koupi to Jinak očekávám horší prodeje, jak mělo wiu
Issei, PC jsem měl, nedávno jsem ho prodal, už nemám čas pomalu ani na PS4, ale NX jsem si prostě chtěl koupit. Mně se stylizace Zeldy líbí, líbí se mi animace a možnosti, ale svět na mě působí prostě mrtvě. Celé "uvedení" téhle konzole způsobilo, že se to z mé jasné koupě dostalo na úroveň - hmm, uvidíme, možná časem. Když jdu do práce půstím muziku, když jdu z práce pustím muziku, když jdu do kavárny, do restaurace s přáteli, tak prostě netahám nějakou konzoli, celý tenhle systém mi připadá úplně na hlavu a připadal bych si jako totální kkt.
Napad je to rozhodne zajimavej, akorat jeho provedeni (na to ze bude rok 2017) dech zrovna nevyrazi. Ale treba ten vykon bude vetsi nez se ted spekuluje a pomohou tomu nejake hry, tady doufam i v neco svezejsiho a dospelejsiho nez jsou dalsi kvanta her s Mariem.Jako konkurenta domacich konzoli to moc neberu, ale jako handheld by to zabodovat mohlo, akorat ta baterka by mohla zvladat vice nez tri hodky.
Unerr Jako ano, opravdu není potřeba 4K, ale nebylo třeba fajn si tu Zeldu zahrát v krásné grafice ve FullHD klidně i při 30 FPS? Takhe ta Zelda vypadá dost sterilně, což je dozajista ovlivněno výkonem HW. Lepší výkon přinese jenom více možností pro tvůrce. Co by udělal takový Monolith Soft s novým Xeno, kdyby měli dostatek výkonu. Bože, vždyť na WiiU to vypada výborně, co třeba na konzoli výkonnější než je PS4. Nikdo neočekával trhač asfaltu, ale já osobně jsem čekal výkonnější konzoli než tři roky staré konzole konkurence, které už v době uvedení nebyly moc výkonné, tohle je prostě smutné. Takhle se tvůrci zase budou muset omezovat, protože mají před sebou mobilní výkon, i když není špatný ten výkon, pořád to pravděpodobně bude jenom mobilní výkon. Třeba se ale pletu a zvěsti lhaly a ten dock bude obsahovat nějaký výkon navíc.
Já o Switchi uvažuju hlavně jako o stolní konzoli, jelikož cestuju minimálně a handheld bych měl maximálně tak do postele :D Jinak i kdyby to mělo slabší výkon, tak by mi to nevadilo. Konzoli kupuju hlavně kvůli hrám který si jinde nezahraju jako Zelda atd. a né kvůli tomu, abych stříkal nad 4k rozlišením nebo neomezenym fps. Někdo se holt žene jenom za výkonem, já se radši budu hnát za kvalitníma hrama.
Jiri ... K poslednimu odstavci a jeho prvni vete: no vidis 10 let to rikas a stale tu je ;) takze je neco spatne ^^
To co rikas navic slysim papouskovat spoustu modrasku ackoliv mnozi nikdy zadnou N konzoli nemeli,hry hrali max na ytb. Tedy co z toho vypliva??....zhola nic ;)
Ja sem rad za novej stroj,spousta dalsich lidi okolo(krom 90% zdejsiho webu ale to je plivnuti do more),co z tohoto vypliva narozdil od shora uvedeneho vesteni nad cajovou usedlinou???...prodeje pro N :) a na tom zalezi.
Protoze konkurence je s timto konceptem nasledovat nebude...ta se tahne za Teraflopy, upscalingem do co nejvyssiho mozneho rozliseni a co nejnizsiho mozneho frejmrejtu...Sony k tomu pak pridala jeste VR demoverze po petikilu...
Pokuď si v tom někdo něco najde tak fajn, tím lépe pro Nintendo, ale pro mě switch rozhodně není. A nechápu jednu věc. Jestli N nevydá konzoli v lednu 2017, jakej mělo smysl to představit tak brzo a ukázat konkurenci co chystaj.
Divný je, že odhalí konzolku a následně řeknou, "dál už o tom nebudeme mluvit". Přičemž by se spíš čekalo, že odstartují kampaň na hry a možnosti nového zařízení. Prezentace typu PS VR atp. To se mi prostě nelíbí. Nintendo mám opravdu rád, ale tímto přístupem se mi krapet vzdaluje...
Phoenixes na ninty srazu 20-40 na nbase 20-30 + jedna osoba 15 let
A co kdyz na hrani na cestach seru? Bude to i tak konzole pro me?
Jedine co tuhle konzoli muze zachranit, ze nabidne ty iste hry jako na PS4, ktere si nekde rozehrajete a pak s nima pokracovat v obyvaku na televizi. Ale kvuli omezenemu vykonu se budu divit pokud vyvojari v roce 2017 budou delat 5 verzi multiplatformnich her. (Switch, XO, X scorpion, PS4 a PS4 Pro)
Phoenixes v praze probíhá každý týden ve čtvrtek sraz v olomouci jednou měsíčně
beliar to co máš je omezená fantazie. Uvolníš TV i ostatním, nemusíš hrát jen v obýváku(nebo kde máš konzoli), při cestě vlakem, čekání na vlak nebo si jen tak zajít s více lidma do hospody a tam hrát(počítat s divnýma pohledama :D)
no nevim není mi 15 abych chodil po venku a hral hry
No klube se umiracek velkeho Nintenda.Na stolni konzole uz davno prohral a nebyt ekonomicka krize,tak Wii je na tom podobne jako GC a WiiU.Kapesni konzole je drzi nad vodou a Pokemon Go uz take splaskava.3DS sice ma obrovsky uspech,ale ztrata k 30.9.2016 je 832 milionu jenu a to hovori za vse.I akcie po boomu Pokemon Go,ktere se zvedly zazracne na dvojnasobek ceny uz jsou na stejne hodnote jako v roce 2012 a analitici predpokladaji dalsi pokles.Rikam to temer 10 let,ze Nintendo bude nasledovat Segu a nyni se vse zacina naplnovat.Nintendo Hybrit je tak jasny dukaz toho,aby nestratilo zakazniky 3DS a navic ziskal nove zakazniky.Ovsem u tretich stran pohori i tentokrat.Vykon kole 1TF je v roce 2017 smesny a navic zde uz bude Playstation 4 Pro a Xbox Scorpio s minimalne 4 nasobnym vykonem.Switch tak zaujme pouze fonousky a zvedavce.R.I.P Nintendo 2018
podle ceny vezmu zatim se mi velmi libi uvidime
Day 1. Nádherná věc, Nintendo Switch je konzole která mi stoprocentně sedne
Pro mě hypu netřeba,i tak beru na sto procent se zeldou.
Vánoce totálně ovládne Playstation, tudíž prezentovat něco dříve než v lednu by vyšlo nazmar.
Já se tak těším, konečně něco pořádného na cesty
Napsat komentář
Chceš se zapojit do diskuze?
S účtem můžeš komentovat a hodnotit, sledovat hry ve wishlistu, sbírat achievementy a psát do fóra.