Konzolista.cz

Kingdom Come: Deliverance pro konzole současné generace je pravděpodobně realitou

novinkastředa 28. ledna 2026Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Kingdom Come: Deliverance pro konzole současné generace je pravděpodobně realitou
Několik měsíců se spekuluje, že by hra Kingdom Come: Deliverance mohla dostat nativní verzi pro současné konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Vývojáři z Warhorse Studios zatím nic neoznámili, ale zdá se, že je to jen otázkou času. Nyní totiž byla aktualizována stránka hry na PlayStation Store, která zmiňuje PlayStation 5 update. Ten má přinést vylepšenou vizuální stránku, rozlišení 4K, lepší framerate, textury ve vysokém rozlišení a spoustu dalších novinek. Více podrobností v obchodě PlayStation Store není. Jakmile dojde k oficiálnímu oznámení, dáme vám vědět.

Zdroj: PlayStation Store
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (19)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
tattookarl
tattookarl #Ps5+Big N
👍1

@buk va ac uz jsem to dal na steam decku, na switch 2 to vemu hnedle.

Buk va
Buk va #Král Talismanu
❤️2
👍1
👎1

hlavně chceme kcd2 na switch2! 🙏

MichalekMM
👍3

Shut up and take my money

😁

マルツェル
マルツェル #KNOWLEDGE
👍1
🤦1

@Tom K Pokud chceš mít znalosti z videoherního průmyslu, které se zapsali do historie, aspoň té české, tak to za to stojí.

Pokud ti o toto nejde, klidně se můžeš vyhnout.

Taky je zde pár dalších vlastností hry, které stojí za zkušenost.

1) Baví tě česká historie, jsi patriot a hltáš čechovitou českost.

2) V záplavě obezřetnosti velkých studií pomocí opakováním schémat všeho pro zajištění prodejů se toto lehce odlišuje a je to příjemné vytržení ze stereotypu.

3) To vypíchnu za sebe. Scénář všech dialogů je fakt super, působí jinak, než ve všech hrách, a pořád se nemohu rozhodnout, jestli to je dáno češtinou nebo českou tvorbou, protože ty jazykové detaily působí velmi přirozeně.

Pokud ani toto není tvůj zájem, tak se vyhni obloukem, protože značný výskyt chyb, který nutí hráče nahrát předchozí pozici je zde hojně zastoupen. Moje osobní zkušenost byla hlavně ze začátku hry, postupně tyto chyby znemožňující postup vystřídali jen ty grafické, které nenarušovaly průchod.

Zároveň se připrav na neskutečně a vyloženě otravný soubojový systém na dnešní dobu. Obhajoba, že se snaží zachovat reálné souboje z daného prostředí a působí to jako hardcore, jsou kecy. Je to těžkopádné a nezáživné. Prostě meč ve 1st person je meh. Taky to je jedna z razantních změn ve dvojce, potvrzující nudu 1. dílu.

Zase osobně. Extrémně nudný příběh plný nezajímavých, nicneříkajících postav bez znalosti historie a bezestylu.

A pak jen oprášený typ gameplaye ze starších her, který se delší dobu nepoužíval, obměněný na extravagantní kategorie jako je třeba pití alkoholu nebo sbírání kytek. Jinak řečeno, zlepšuje se to, co používáš. Boj s mečem zlepšuje meč, s pěstmi boj pěstmi, luk luk, alchymie alchymii, výřečnost mluvení, a k tomu přidružené vlastnosti jako vitalita, síla atd. K tomu je povinnost jídla, spaní, nosnosti a takový ty klasický detaily z typu her Fallout, akorát ze středověku z českýho lesa nudnýho jak prdel, protože prostředí není nijak zajímavý. Les no, a náš, to je vidět z okna prostě. Nůda.

Takže doporučuju na vyzkoušení. Dost často to je na PS store za 80kč, takže to není ztráta.

tattookarl
tattookarl #Ps5+Big N

Toto bohuzel vynechám. Mam dohrano na ps4 i na steam decku a jako správný sebemrskac jsem to rozjel opět a to na switch lite. Dabing chvílemi jako z hrnce, ale dá se to.

Cthulhu
👍2

Zrovnahraju kingdom come 2 jako i podruhé me to fakt hodne bavi a osobně si myslim ze KCD2 udelal hodne velký posun od prvního dílu a vratit se k jedničce nebude snadné,ale jestli bude cz dabing,jsem ochotny dat ještě šanci .

stillalive
👍1

No tak to je perfektní! Pokud to snad je již určité potvrzení. Jakmile oficiálně oznámí, budu u toho. 😎

Dirogar

@Heymi9615 Na Steam Decku běží druhý díl relativně v pohodě, takže není důvod, aby ho nerozjel i Switch.

DonPapasgon
👍1

No super na to čekám, já propadl až dvojce. Akorát nevím jestli si po 400 hodinách ve dvojce zvyknu na to ovládání v jedničce 🤔 hrál jsem ji asi 6 hodin a 😬 a dabing když je a dokonce i na switchi by tam taky mohli dát 🤷

OG_BB
👍3
❤️2

Konečně se to čekání vyplatilo , bude to first feeling ❤️

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife
❤️5

@Tom K Pokud ti nevadí pomalejší hry, tohle RPG je, alespoň za mě mezi špičkou žánru, dabing to povyšuje do jedné z mých top her ever. Ač jsem si myslel že hra nebude úplně pro mě, nakonec jsem ji propadl a jsem za to rád.

Tom K
Tom K #Poslední skaut
👍1

Já to pořád nehrál,opravdu to za to stojí i když nemám rád období ve kterém je hra zasazená?

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife
👍1

Verzi 2. dílu pro switch 2 pochybuju (není ani PS4), ale moc bych to hráčům přál, hra je to fantastická.

Zafata
👍3

Aaaa Switch 2 update poprosím moc.

マルツェル
マルツェル #KNOWLEDGE

@RipXboxPSForever Ledatak z vody, ne? To spíš Deep Silver, kámo. 😉

RipXboxPSForever
RipXboxPSForever #❤️ Soninka ❤️
❤️5

Warhorse vaří. ❤️

マルツェル
マルツェル #KNOWLEDGE
😁1

Tak těchle 250h jalovice už znovu nezvládnu. 🤣🤣🤣

Dirogar
👍2
❤️2

@Heymi9615 To já doufám, že i Switch 2 dostane update. Hned bych se do toho pustil. A během roku rovnou i port druhého dílu. 🧡

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife
👍4
❤️1

Sem s tím. Beru všemi 10. A poprosil bych dabing, i když ho mám na Switchi.

Související články

Nejčtenější články