Hry vycházející v lednu pro konzole

novinka  17
Martin Šmíd, 1. 1. 2022 0:11
Rok 2021 je už konečně za námi a my se pomalu můžeme začít těšit na hry, kterých se dočkáme v následujících dvanácti měsících. A že jich bude dost. To je dobrá zpráva pro nás hráče, ale hodně špatná pro peněženky. Už v lednu se přitom dočkáme hned několika nadějně vypadajících her, které by mohly letošní rok dobře odstartovat. Pojďme se na ně podívat.

20. ledna - Tom Clancy's Rainbow Six Extraction (Win, PS4, PS5, XBO, XSX, Stadia)

Rainbow Six Siege byl trefou do černého. Tuto multiplayerovou akci hrají stále miliony hráčů po celém světě, no a na jejích základech se Ubisoft rozhodl připravit kooperatvní spin-off Rainbow Six Extraction, v němž musí agenti čelit mimozemské hrozbě Archæns. „Zvolte z 18 Rainbow Six operátorů, kteří jsou nejlépe uzpůsobeni k přežití výprav. Každý operátor má specifickou sadu zbraní, pomůcek a schopností, které se musí naučit a ovládnout. S každou dokončenou misí si váš operátor zvýší úroveň, posílí své statistiky a získá přístup k novým možnostem vybavení a velkým bojovým výhodám. Na výběr je 12 unikátně navržených map ve čtyřech oblastech USA, které obsahují procedurálně generované výzvy, nepřátele, zamoření a zvyšující se obtížnost, takže nebezpečí jsou nepředvídatelná a neustále se vyvíjející. Čím dále se budete dostávat od jedné přechodové komory k další, tím bohatší budou odměny, ale vy i váš tým budou čelit vyšším rizikům. Ti, kterým se nepodaří dostat do bodu extrakce, dočasně přijdou o svého operátora do budoucích misí. Jediným prostředkem, jak svého operátora získat zpět ze stavu MIA, je provést záchranou misi v některé z dílčích map dříve, než je parazit zcela ovládne,“ stojí v popisku hry. Ta už je nyní konečně dokončena, takže jejímu brzkému vydání nic nebrání.

28. ledna - Pokémon Legends: Arceus (NS)

Fanoušci Pokémonů se mohou koncem ledna těšit na zcela novou hru, která by mohla být pro značku tolik vítaným oživením a velkou změnou. Oproti předchůdcům se totiž bude značně lišit a vývojáři slibují, že nebude přešlapovat v dobře známých a zajetých kolejích. Je vlastně docela zvláštní, že ačkoliv do vydání zbývá už jen necelý měsíc, pořád dost informací o hře jako takové nevíme, ale obrázky i záběry z hraní vypadají více než dobře, tak snad se dočkáme povedeného dobrodružství v regionu Hisui (Sinnoh). Oproti klasickým dílům nebude cílem porazit ostatní trenéry, ale objevovat krásu zmíněného regionu a chytit všechny Pokémony, kteří v němž žijí. Jak určitě tušíte, nic lehkého to nebude.

28. ledna - Uncharted: Legacy of Thieves Collection (PS5)

V únoru bude mít po mnoha letech příprav premiéru film Uncharted inspirovaný slavnou videoherní sérií PlayStationu. K této příležitosti se studio Naughty Dog se Sony rozhodlo připravit kolekci Uncharted: Legacy of Thieves Collection pro konzoli PlayStation 5, která bude obsahovat dvě výborné akční hry Uncharted 4: A Thief's End a Uncharted: The Lost Legacy. Ty budou mít vylepšenou vizuální stránku a dokonce bude možné si je zahrát až ve 120 fps. Jen zamrzí, že nebude k dispozici i velmi povedená multiplayerová část. Hráče, kteří už obě hry hráli, asi tato kolekce moc nenaláká, ale nováčky, kterým se bude líbit třeba zmíněný film, by mohla zaujmout.

Další hry vycházející v lednu pro konzole

  • 6. ledna - Demon Gaze Extra (PS4, NS)
  • 9. ledna - Super Sami Roll (XSX)
  • 12. ledna - Mushroom Wars 2 (XBO)
  • 13. ledna - Astroneer (NS)
  • 13. ledna - Duel Princess (NS)
  • 13. ledna - The Anacrusis (XSX)
  • 20. ledna - Windjammers 2 (NS)
  • 20. ledna – Blackwind (Win, PS4, PS5, XBO, XSX, NS)
  • 27. ledna - Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX 2 (Win, PS4, PS5, XBO, XSX, NS)

14. ledna - God of War na PC

Už v lednu se dostane na PC výborná akční hra God of War od Sony

Zdroj: null

Komentáře