Konzolista.cz

Hra Final Fantasy XIV Online vyjde na jaře příštího roku pro Xbox Series X/S

novinkapátek 28. července 2023Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Hra Final Fantasy XIV Online vyjde na jaře příštího roku pro Xbox Series X/S
Je tomu už více než deset let, co vyšla pro PC a konzoli PlayStation 3 výborná MMO hra Final Fantasy XIV Online od Square Enixu, která byla postupně vylepšována a vývojáři připravili i několik fantastických datadisků. Hra se postupně dostala i na konzole PlayStation 4 a PlayStation 5, ale hráči na Xboxu se jí nikdy nedočkali, ačkoliv nějaké náznaky byly. Phil Spencer dokonce v roce 2019 oznámil, že se Square Enixem na vydání hry Final Fantasy XIV Online pro konzole Xbox usilovně pracují. Protože ale v posledních letech bylo kolem Xbox verze ticho, nikdo už moc nedoufal, že někdy vznikne. I proto bylo obrovským překvapením, když se dnes během akce Final Fantasy XIV Fan Festival 2023 v Las Vegas objevil Phil Spencer a s Yoshim-P oznámil, že hra Final Fantasy XIV Online vyjde na jaře příštího roku pro Xbox Series X/S.
YouTube video: YouTube video player


Zdroj: TZ
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Komentáře (28)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
stillalive

A2, tak ono je to v první řadě o individuálních schopnostech každého se učit. A navíc s PS5 lze na pohodu používat myš s klávesnicí, pokud někomu gamepad z jakéhokoliv důvodu není pohodlný. U FFXIV online jsem to nezkoušel, ale divil bych se, kdyby to specificky neumožňovala. Mám dojem že v nastavení jsem na to narazil. Takže ten argument trošičku nechápu. Chápal bych, být gamepad jedinou možností. Tak že lepší je hru rovnou odinstalovat, kvůli gamepadu vs rozhraní, než připojit myš a klávesnici, což trvá sekundy 🤔

AsuraCZech
AsuraCZech #OverLord
👍1

Lepší pozdě něž nikdy, tohle rozhodně stojí za pozornost a dle mě lepší MMO prostě není, jen je třeba brát na zřetel, že je to opravdu již 10 let stará hra a že už tehdy ten engine byl dost kostrbatý, kdy některé věci jsou řešeny dost úsměvně technicky aby obešli různá omezení. Na druhou stranu, když jsem teď nedávno četl jak i Diablo 4 načítá celý inventář všech postav, včetně beden atd. tak vlastně musím říct, že FF14 na tom není až tak špatně 😁

Jinak nebojte se hrát na gamepadu, jen to chce trochu zvyku a hlavně překopat si celé UI, na internetu je hromada guidů a rozhodně stojí za to, tomu věnovat ten čas. Sám jsem ho řešil několik hodina (a stále ještě lehce upravuji i po tisícovce hodin), dnes už si nějak nedovedu představit MMO bez podpory ovladače. Jde vidět že prostě při vývoji bylo tehdy vše tvořeno s velkým ohledem na PS3 a celá hra je konceptem přizpůsobená konzolím.

Stejně tak, vydržte minimálně do Heavensward (první expanez), nebudu lhát a zakladní ARR je tak trochu zkouška toho, zda si zasloužíte FF14. a není vyloženě špatný, jen prostě pak to kvalitou rychle stoupá, je to jako by jste opustili 150 hodinový prolog a seznámení se světem.

A hlavně! Nezkurvete komunitu. Omlouvám se, že to píšu tak napřímo, ale prostě komunita u FF je dost jedinečná na MMO, kde ano když něco pokazíte, nic se neděje, nebojte se zeptat, neváhejte napsat že něco jdete poprvé, tady se na vás opravdu nikdo neoboří že jste noob ani vás nevyhodí z party (většinou, popravdě za celou dobu co to hraju jsem to zažil jen jedinkrát) jen proto, že něco neznáte a nejdete už po tisícé, takže stejně tak buďte vstřícní a chápaví i vy.

Takže, vítám vás budoucí obyvatelé Erozie 🙂

Kainé
Kainé #A2

@ArgE: to je možný, já tomu dal půl hodiny a byl jsem úplně mimo. Roky ve WoW+SWTOR asi na mě zanechaly následky a jak jsem viděl interface, tak jsem měl pocit, že hraji PC verzi.

Kainé
Kainé #A2

já nedávno to nainstalovat jen tak ze srandy a trošku i po zklamaní ze XVI, ale to rozhraní pro mě bylo šok, tohle by chtělo zapojit klávesnici a myš, dokonce v menu se to šíleně ovládalo na gamepadu, takže naštěstí pro mě, jsem to smazal, protože to ovládaní gamepadu dle mého moc nesluší.

Balcar Tomáš

@buk va: ano 😁

buk va
buk va #Král Talismanu
😁1

@Balcar Tomáš: zase si hledáš kamaráda Tome ? 👌😁

Bloodporn
😁6

@A wild akvizička appears!: Musíme si zvykat na tyhle pravidelné Menzes,jako u žen 🤣

Balcar Tomáš
😁4

@menzes2.0: tobě evidentně dělá problém pochopit co sám píšeš, měj se fajn a zas někdy 😃

hravejbob

ta hra na xbox nevyšla protože MS nechtěl crossplay s jinými konzolemi.

Jozef Maluniak
Jozef Maluniak #🔷PlayStation🔷
😁4

Xbox ide bomby 💣💪

Johnny
Johnny #Xboxps
👍1

Vetsina normalnich lidi si to precte a neresi.. To jen toxic lamicky tu pisou a urazej ostatni a honi predkozku ze maj lepsi krabicku.💩

Ashnobe88
Ashnobe88 #Sony
👍3

@menzes2.0: to bude tím, že plejko má daleko víc hráčů. Takže logicky musí mít i více hardcore fans

menzes2.0
👍2
🤮1

@MicVal1981: v tom mas naprostou pravdu,to sem pokrytecky posral ja,protoze vsechny predchozi clanky me uz sralo jak nektery plejky urazeli fakt vsechno…tak sem se neudrzel a rejpnul si.Protoze clanky pred ste psaly jak je gamepass na hovno a pak vam neco pridaj do pluska D1,a najednou je to v pohode a hry to nekurvi :D takze jak pises,tam se to posral ja.

menzes2.0
🤦3
👍3
🤮1

@Balcar Tomáš : ti dela problem cteni vid ? ja nekde pisu ze Xbori sou nejlepsi ? Ne.Ale vsude to sou hlavne plejky ktery rejpu a snazej se vyvolavat hadky u kazdyho clanku…jasne ze se najdou podobny fanatici na strane Xboxu,stejne tsk nintenda a PC.Ale Playstation komunita v toxicite proste vede na mile daleko…to je holej fakt kterej je znamej a muzes to videt vsude.

Hlavne na FB skupinach to je fakt mazec 😁 daval sem tam minule fotku hry,a dole ve stolu byl videt Xbox ovladac,68 komentaru tam bylo typu urazeni xboxu a me kvuli tomu,ze mam i Xbox…a 9 komentaru bylo od lidi s mozkem ktery se dokazali bavit normalne.Na Xbox skupinach to je naopak,tam mas 9 komentaru od debilu,a 68 komentu v pohode 😁 to sem za ty 4 roky co mam xbox spozoroval vsude.Ale jak rikam,hovada se najdou vsude,ale v PS komunite to je fakt hardcore.

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand

@MicVal1981: urcite za to muzu ja 😀

MicVal1981
👍5

@menzes2.0: Fanatismus je tu přítomen na obou stranách. Nic si nenalhávejme.

Pak se ale jdu podívat do diskuse o hře Sea of Stars. První komentář mířící s provokativní poznámkou do tábora od konkurence a kdopak ho napsal.

Plugo All

Ja by som to skôr bral od SE ako urážku x)

dawe999
👍1

@Mr. D: Přesně tak. Když he nějaká novinka o PS, tak je v diskuzi většinou klid. Pak se však objeví nějaká novinka o MS a kupa PS hráčů se tam musí dojít vyjádřit se svým chytrým názorem 😀. Je to docela k smíchu.

Tomkalhotka

@menzes2.0: nj, amdčko ma svuj ddworld a sony konzolistu . Taky si myslim , že by tu par jedincu mohlo dospět a komunikovat lepe .

Mr. D
👍1

@Balcar Tomáš: za posledních pár dní bylo oznámeno několik her pro PS a nevidím tam hned v prvních komentářích Xboty. Ovšem na obranu PS hráčů, tak Soky je vlastně velké nic 🙂

Balcar Tomáš
👍8

@menzes2.0: jak plejky tak xboti si nemají co vyčítat, stejný vymastenci na obou stranách. Ano, jsou výjimky, a je jich hodně. Jenže v komentářich vždycky najdeš většinou ty vymastence. Tak tady nedělej z hráčů Xboxu, nějaké svaté chlapce.

Mark Gordon
Mark Gordon #XSX💚
🤦4
❤️3
🤮1

Jedině Phil ❤️ Xbox 💞

Squall_Croft_SK
👍1

Novi hraci potesia... Len nech nenapadne MS kupovat SE bo ma uz z nich vystrie. Takuto kupu by som tazko predychaval 😖. Clovek aby sa uz bal kazdej novinky ohladne MS. 😅

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand
😁1

Komentář byl uzamčen

Příspěvek porušuje pravidla komunity.

menzes2.0
👍9
😁1

vy plejky ste vazne odporne toxicka komunita :D (cest vyjimkam) to je jak cist komenty od malejch deti fakt ze jo…pise se tu ze na xko vyjde hra,a vy hned musite urazet jak totalni tupci :D

FreeGoro
FreeGoro #M1TV ytube
😁7

😆 10 let stara hra a jak si to Phil pochvaluje....novinka

na gamepassu

Uchiha Naoto
Uchiha Naoto #Steelbook.

No nvm vydat mmo jrpg po 10 letech na další konzole. Chudáci ti first playeri. Do tohoto rychlíku skákat nehodlám.

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand
😁3
🤦1

Komentář byl uzamčen

Příspěvek porušuje pravidla komunity.