FTC může už v prosinci podat na Microsoft a Activision Blizzard antimonopolní žalobu

novinka  35
Martin Šmíd, 24. 11. 2022 1:42
Zdá se, že Microsoft má docela velký problém. Americký orgán pro spravedlivou hospodářskou soutěž Federal Trade Commission (FTC) údajně pravděpodobně podá antimonopolní žalobu, aby zablokoval transakci v hodnotě v hodnotě 68,7 miliard dolarů, výsledkem které by bylo, že by Microsoft získal společnost Activision Blizzard. S informací přišel server Politico, který ji má od tří lidí obeznámených s touto záležitostí. Aby je ochránil, ponechal je v anonymitě, ačkoliv zná jejich totožnost. Ti ale také ještě zdůrazňují, že žaloba není úplně jistá. Podle článku zatím komisaři FTC neodhlasovali stížnost, ani se nesetkali s právníky Microsoftu a Activisionu, s nimiž by mohli dohodnout nějaké ústupky. Pracovníci FTC, kteří tuto transakci prozkoumávají, mají být ovšem k argumentům obou společností spíše skeptičtí.

V článku je zmíněno, že už byla udělána všechna těžká práce, která zahrnovala výpovědi generálního ředitele společnosti Microsoft Satya Nadelly a generálního ředitele společnosti Activision Bobbyho Koticka. To znamená, že rozhodnutí o antimonopolní žalobě by mohlo přijít už v následujících týdnech, pravděpodobně během prosince. Největší obavu z akvizice má FTC podle serveru Politico z toho, že by mohla Microsoftu poskytnout nespravedlivou výhodu ve videoherním průmyslu. Článek na Politico dodává, že pokud bude žaloba podána, je vysoce nepravděpodobné, že by Microsoft dokončil akvizici do poloviny příštího roku, do kdy musí být uzavřena. To by ho mohlo donutit, aby od ní odstoupil. 

Novinář Jason Schreier na twitteru zmínil, že antimonopolní žaloba neznamená, že by nakonec akvizice neprošla, ale znamenala by docela velkou soudní bitvu. 

Zdroj: Politico

Komentáře