Konzolista.cz

Framerate test akce The Order: 1886

novinkaneděle 22. února 2015Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Framerate test akce The Order: 1886
Akční hře The Order: 1886 se věnovalo tento týden hodně prostoru na herních webech, mohly za to různé nedostatky i rozmanitost v hodnocení. V čem se ale většina novinářů shodla, tak je naprosto bezkonkurenční vizuální kvalita, vývojáři z Ready at Dawn vytvořili pro hru vlastní engine plně optimalizovaný pro PlayStation 4, v níž se The Order: 1886 stal měřítkem pro všechny ostatní hry. Ať už se jedná o rozlišení textur, detailní prostředí či postavy, nádherné osvětlení nebo realisticky vypadající oblečení s přesvědčivou fyzikou. Nejdiskutovanějším bodem se stal poměr stran 2.40:1, který vývojáři zvolili, aby dosáhli filmového efektu. Někteří mohou namítat, že nejde o plnohodnotné 1080p rozlišení, ale viditelný obraz používá stejné pixely, takže zážitek je hladší, než třeba u standardnějšího 900p. Vývojáři si pohráli i s optimalizací, takže po většinu času hra běží v zamčených 30fps, je opravdu jen minimum momentů, kdy framerate třeba o snímek nebo dva klesne. Jsou to výjimky, jak se můžete podívat níže v novince na videu.
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (24)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
Hustodemonskejkrutoprisnak
👎1

30fps nadstroj lol

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand
👍1
👎1

jedinynerozumny: Dej si radši panáčka a běž se dívat v deliriu na kamaráda jak hraje Order. Zbytečně tu píšeš svoje zkreslené dojmy pod vlivem návykové látky a navíc jsi milovník jiné platformy. Tak ahoj..

jedinyrozumny
👍1
👎1

Je mi celkem líto tvé zaslepenosti :D

Ale nemá cenu se o něčem bavit s fanatikem, který neakceptuje názor jiných.

Promiň, já zažil dobu rudých fanatiku a ty mi je značně připomínáš (jediný správný názor je ten tvůj-ostatní lžou a nemají právo na svůj názor).

jedinyrozumny
👍1
👎1

Oplan: 5 roků práce mi přijde až moc za 3 hodiny hraní. A sorry, já prostě video nepočítám do hrací doby. Ať má hra klidně 100 hodin videi, ale pokud si z toho já zahraji 3 hodiný a zbytek se dívám, tak to pro mě nemá cenu 1600,- Kč.

A vím dobře o čem píši, protože jsem to viděl na vlastní oči, nepotřebuji držet v ruce ovládač, abych usoudil, že je to prostě málo muziky za hodně peněz

jedinyrozumny
👍2
👎1

Oplan : ne nehrál jsem, měl ji kamarád, díval jsem se na jeho hraní asi hodinu a půl a ani s alkoholem v krvi mi ta hra nepřipadala nějak zajímavá (kromě grafiky). Ale je pravda, že jsme při tom měli aspoň dost času pokecat a popít :D

Ještě že jsme ale nedávali panáka u každého videa, asi bych měl opici ještě teď.

Jinak já tu hru neurážím, žen se mi zdá, že za 1600,- Kč toho nabízí sakra málo, to je vše.

Rozhodně by se mi jako SP hráči nelíbilo, kdyby tohle byl nový trend. 1600,- Kč za 3 hodiny čistého času.

PS3Fanboy
PS3Fanboy #Ni no kuni
👎2
👍1

jedinyrozumny: Protože ta hra je odpad a za měsíc nikdo nebude ani vědět že existuje. Jsou za těch 30 fps rádi protože na PS4 a xnone většina her jede pod 30 fps to pak jsi za stabilní hru vděčný.

Proč z toho rovnou neudělali film?

jedinyrozumny
👍2
👎1

jak si můžu změnit heslo u svého nicku? V práci mě to přihlašuje automaticky, ale doma se na Konzolistu (psaní komentářů) nedostanu, zapomněl jsem heslo a když dám do kolonky zapomenuté heslo můj mail, že mi pošlou nové heslo, tak nic nechodí (asi 10 pokusů).

Kde hře. Ono je nová móda porovnávat fps u videi? :D Však to snad ani pod 30 nemůže jít, když tam máte 50% video a když už akce, tak se tam hýbe max 5 postaviček a 1/4 obrazu jsou černé pruhy. Kdyby tohle padalo pod 30, tak to už by ta hra nemohla mít hodnocení ani 4/10 natož zdejších 8/10 :D

Sorry jen jsem si rýpnul, je mi to fuk, jen mě štve, jak najednou všem vyhovuje 30 fps a 3 hodiny čisté akce, když u jiných her na fps a herní dobu nadáváte.

Jinak nechápu, když je ta hra tak super, proč jen za víkend se toho už 10 lidi chtělo zbavit na Aukru (dokonce sběratelku už někdo za cca 1450,- Kč koupil).

Sorry, ale pokud si já třeba v pátek koupím nějakou dobrou hru, tak ji hned o víkendu nebudu chtít prodat (a zvlášť ne sběratelku o 700-800 Kč levněji).

Třeba bazarovku TLOU jsem neměl x měsíců po vydání možnost koupit za výrazně nižší cenu.

kokodas
👎4
👍2

To je fakt děs, hra která se soustředí jen na singl, kterej je krátkej jako prase a nejsou schopni to dostat na 60 FPS. Už vidím, jak za rok vydaj PS5 a novej XBOX, protože current gen je na ho*no

jiridvorak515
👎1

cz titulky nema.

Harnet
Harnet #SONY
👍4
👎1

MASTERPIECE 2015 [s7]

brta1281
👎1

Prosím o radu ma hra cz titulky😮

Predicktor soky
Predicktor soky #Old shatterhand
👍6
👎1

Nádherný vizuál už u prvogenerační hry. Tohle je teprv začátek a možnosti HW PS4 jsou využity tak z poloviny.

.Raew.
.Raew. #tv/RAEW_CZ
👍2
👎1

Nejvíc se sekají závěrečné titulky :D

Macek_7
Macek_7 #🍕🎮💪😴♻️
👍1
👎1

Vydají hru, není zabugovaná a jede pěkně stabilně, toto by měl být v dnešní době standard, ale opak je pravdou a proto je fajn, že alespoň někteří vývojáři, jsou ze staré školy a hru vydají opravdu odladěnou.

jiridvorak515
👎1

Tak tohle snad staci vsem co o PS4 pochybovaly.A to je na svete pouhych 14 mesicu.

Nadhera.Budoucnost jiste ukaze jeste lepsi graficke efecty.

Zapomente na Assassins Creed Unity tady je jasny dukaz,ze jde udelat plynulou hru na PS4 a letos nas o tom jeste presvedci Uncharted 4 od ktereho cekam graficke orgie.

NEPODCENUJ SILU PLAYSTATION

pedrox
👎2
👍1

Na single-playerove pribehove hry uplne postacuje tych 30 fps. Ale musi to byt stabilnych 30 fps! Hra automaticky dostane filmovejsi look a zaroven sa to hybe pekne plynule. Neznasam poklesy frameratu v hrach! Dokaze mi to otravit zazitok.

Takze za mna kludne 30 fps, ale stabilnych.

armyk
👍2
👎1

A tady je videt, že 60FPS by bylo na škodu. 30 plynulých FPS je radost koukat.

Samozřejmě cod multiplayer 60FPS musí být, ale tady ne, děkuji.

kumpan632
👍3
👎1

Fakt pekne žadny zadrhel všechno plynule kloubouk dolu

pishin
pishin #Pikhoved!
👍4
👎1

Přesně zrovna dneska jsem si medil, že jsem nezahledl po celou délku jediný propad nebo pokles...

Frenky7
Frenky7 #Kafe
👍7
👎1

Ukázková optimalizace, skvělá práce.

Smileface
👍9
👎1

Technologický skvost vyladěný do detailu.

pitrsone
pitrsone #Trololo
👍6
👎1

Je to mazec na to jaký to ma vizual a běží to naprosto stabilně.

Drakersss
Drakersss #❇RHCP❇
👍4
👎1

A takhle musí jet i Uncharted 4 :) klidně i těch 60 ale musí to být plynulé :)

Heymi9615
Heymi9615 ##nolife
👍17
👎1

Stabilní jako "opice" našeho pana prezidenta...[s3]

Související články

Nejčtenější články