Final Fantasy XV se vydá spíše cestou akce
novinka•pondělí 28. dubna 2014•Martin Šmíd•

Zdroj: Square Enix
REKLAMA
REKLAMA
Tvoje reakce na článek
Galerie












Reklama
























novinka
Deborah Ann Woll: O God of War Laufey jsem věděla téměř deset let, kostka tam byla od začátku
novinka
Začíná se spekulovat o ceně hry Grand Theft Auto VI. Je možné, že si připlatíme
novinka
Jason Schreier: Hry PlayStationu nevydělaly na PC dostatečné množství peněz
novinka
V pátek při letecké nehodě zemřel jeden ze spoluzakladatelů Ubisoftu
novinka
CD Projekt RED: Ještě jsme se nevykoupili, snad si získáme fanoušky zpět se Zaklínačem 4
novinka
Lokální kooperace Halo: Campaign Evolved nebude vyžadovat PlayStation Plus
novinka
Závodní hru The Crew Motorfest si zahrálo přes 10 milionů hráčů
novinka
Podle analytiků by Sony mohla odložit uvedení své nové konzole
fórum
Think before you sleep
fórum
Nintendo Switch 2
Komentáře (30)
no to je titulek, jak noha [s6] To asi každej čekal od prvních gameplay záběrů...
eeeee: děkuju, že to někdo vidí stejně. Sám bych to líp nenapsal. U mě to v poslední době dokládá příklad: LRFFXIII totální nuda a zhnusení nad ubitím tradičnějších RPG schémat, přes hořké slzy jsem nevydržel ani 10 h. Nakonec, po dloooouhym váhání jsem se rozhodl pro koupi her ze série Atelier a naprostá bomba! Vše ve vlastních rukou, komplexní, zábavný, nenabubřelý, jednoduchý, ale přitom silně motivující a nutící přemýšlet a být ve střehu po celou dobu hraní... Takže asi tak.
PC power. Doufám že bude FF15 i pro PC. Když už je FF multiplatfoní tak at na všechno.
...a hlavně oblečky z tomb raidera a mass efektu[s15][s15],to nesmí chybět[s1]
Poctive rpg ma tahovy nebo obdobny system souboju, kde postava bojuje podle svych schopnosti nikoliv podle schopnosti hrace. Jakekoliv akcni vlozky rpg devalvuji a je to krok k horsimu - z pohledu rpg. Jenze tahovy soubojovy system se obtizne propojuje s dynamickym filmovym pojetim her pro konzumni masy hracu, ktere spis nez ze se chteji bavit chteji byt pasivne baveny. Coz vede k postupnemu upadku herniho obsahu na ukor filmoveho pojeti vysokonakladovych her, ktere nutne musi byt cileny na masy. Vidime to u RE, TLoU, Bioshocku a mnohych dalsich a uvidime to i u FF, Order 1886 a jim podobnych. Cest vyjimkam, ktere se snazi o neco vic a jdou aspon trochu proti proudu jako RDR, FC3 a asi i MGS5 i kdyz i tyto hry jsou akcni. Nejaka komplexni a hluboka vysokonakladova tahovka, to je bida. Nejblize k tomu ma remake X-COMu, ktery ovsem sve predloze, ve snaze prizpusobit se moderni mase hracu, nesaha ani po kolena.
az ted, kdyz hraju ffxhd jsem si poradne uvedomil, jak mi chybi tahovej system souboju a nahodne souboje. tech napadu, tech kombinaci, tech moznosti. pro me ff15 bude jen do sbirky. ale nateseny nejsem.
Já to i vítám. A to říká fanoušek tahovýho systému FFX.
No právě, a nemá cenu si myslet, že XV bude lepší, když to dělají stejní lidi. Bude ještě více ujetá, nepřehledná a s naprosto dementním příběhem. Ze Square musí nejdříve odejít současní klingoni, kteří to tam ovládají. Sranda, jak vyhodili Sakaguchi sana kvůli jednomu nepříliš povedenému filmu, aby pak zprznili celou značku ve třech a v budoucnu čtyřech idiotských hrách :-)
Still: nemám v planu tady řešit metafyziku bojovýho systému KH, já osobně KH miluju ale do FF se realtime bojový systém proste nehodi, kazdy dil ktery tohle zkusil byl o tridu horsi nez dil predtim. FFX-2, FFXIII... nelíbí se mi jak FF kráčí do prdele. Od výborný dvanactky vyloženě v poklusu. A nemusím ani nebudu čekat se svým názorem, to tu můžeme do vydáni sedět a kroutit prstama, kdyz to bude dobrý, rad uznám svůj omyl ale do ty doby říkám kokotina kterou jdou na ruku západnímu trhu což je podle me stupidita. A i Kojima tenhle trend přiznává, přečti se rozhovor v game informeru.
tak je tam nádej, to ze zmenia subojovy systém nemusi zarucene znamenat ze to bude stat za hovno rad by som veril tomu ze to bude super. FF XIII je pre mna absolutne najhorsie FF aké som kedy hral to uznavam.
Dado: ty musíš být hodně velká naivka, že ti nestačí ani celá odysea FF třináctek, abys FF neodepsal a dokonce si děláš naděje, že 15ka bude dobrá hra :-)
Jo, FF je v prdeli, RE taky, ale zase máme jiné nové frančízy... Uncharted, GTA, Red Dead Redemption, Bioshock atd. A přibude Evil Within atd... prostě dobrých her bude vždycky dost, ale ne zas tolik, abysme si jich vážili, tak jako si vážímě starých FF a RE, které si mimochodem naštěstí můžeme zahrát i nyní...
nevadi mi to... kazdopádne ak ma to sklame s FF seriou nadobro končim a ostávam u klasiky
Redfireuniver...: Ano, protože ti "odborníci" jsou asi zkušení a ostřílení hráči a ví, co se z FF stalo za stupidní hovadstvo. Stejně jako RE... (aspoň já). A ta zkušenost a jeden dva trailery stačí, abysme si o hře udělali obrázek...
Je treba si uvedomit ze stare casy minuly ...Uz asi nikdy nebude FF jako FFX ... Pro skalni fandy urcite frustrace ,ale ja osobne to nevydim tak cerne ...Me se FFXV libi ..Kdyz jsem poprve vydel ty gameplay videa byl jsem nadseny - myslim ze to bude dobra jizda ...Vsadim boty ze to nebude sklamani jako FFXIII... pokud ano tak si FFXV zastrcim do police vedle RE6 [s6][s16]
Nic překvapivého. Final Fantasy je šit už dlouho a opravdu nejsem natolik dementní, abych si myslel, že se to s dalším dílem hnoje změní...
a zase místní odborníci předpovídají že to bude nanic :D
Já se o tuhle hru nebojím,vypadá skvěle a bojový systém vypadá zajímavě.
Devilbringer: Nevím kde je psáno, že herní série musí mít X desítek let jeden a ten samý bojový systém na tisíc variací? A pokud opravdu bude ve Final Fantasy XV bojový systém přejatý a vylepšený z KH, tak to z toho dělá KH? Já si počkám až na dobu, kdy si budu moci hru vyzkoušet sám a potom teprve zhodnotím jestli jde o změnu k lepšímu, nebo horšímu. Před 5 lety by si taky nikdo ani vesnu nedokázal představit MGS v otevřeném světě a ejhle :)
Still: Kdyz chci hrát KH tak si zapnu KH ale kdyz chci FF, chci bojový systém a vůbec všechno v kvalitě kterou mi poskytuje tak max FFX Remaster. Ne tyhle novinky kterými to za chvíli dotlači k záchraně bílého domu a perkum v onlinu.
Stejný systém využit už v Kingdoom Hearts. Komu to tam vadilo? Co posledně ukazovali z gameplay, tak na první pohled se opravdu jednalo o podobný, né-li stejný a vylepšený bojový systém z Kingdoom Hearts. Stejně tu ale zase bude nablito jako by to nikdo doposud nevěděl, přitom jen slovy řekli to co už bylo jednou ukázáno.
FF XV byla ohlášena již v roce 2006, tehdy ještě s názvem FF versus XIII, která byla od samého počátku prezentovaná jako vysoce kvalitní akční spin-off s RPG prvky, který nepodobnost s klasickým dílem vůbec neskrýval, takže tuto informaci víme již téměř 8 let, jen s tím, že jsme do vypuknutí spekulací neměli o pojebanym přifaření na hlavní páteř tušení.
Já nevím, ale nejvíc parádní ty hry jsou hlavně v momentech, když je tam té akce nejvíc, nebo snad vy chcete něco jako Ico, nebo Journey? RIPařům tady nedoporučuju moc hrát Hack n' Slash, to by z tý vší akce mohli dostat infarkt :D
Nic nového, tohle všechno šlo vyčíst z předchozích trailerů ale těším se
Dělat závěry když to ještě nevyšlo. Já se těšim.
Akční bojovej systém (třeba jako v Type-0) mi vůbec nevadí, ale hlavně aby v něm byly i tradiční RPG prvky. Nechci něco jako Dirge of Cerberus :/ Ale tak či onak, risknu to kvůli příběhu a designu postav přesně dle mého gusta :)
To je úplně jedno ... pokud to bude vypadat jak v tom traileru tak mě to uzemní totálně :)
To je ustup od poctiveho rpg. Ale kdyz akcni, tak aspon ve stylu dark souls s otevrenym svetem, to by se mi libilo.
Pokud to bude ve stylu FF12 a Kingdom Hearts tak nemam problem ale tato hra nemuze chybet protoze jsem velky fanousek FF serie tak uvidime hlavne by to chtelo uz nejaky ten novy gameplay trailer nebo obrazky a hlavne datum vydani!!!!!!!!!!!!!!!!
Final Fantasy R.I.P.
To je hnus velebnosti! :)
to slo snad poznat uz z prvnich videi ... pribeh bude presto bozi (doufam)