Konzolista.cz

Crytek je na tom údajně špatně, Ryse byl prý katastrofou

novinkaneděle 22. června 2014Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Crytek je na tom údajně špatně, Ryse byl prý katastrofou
Studio Crytek mnozí znají především kvůli akční sérii Crysis, ale proslavilo se i díky svému CryEnginu. Ten jim ale moc nepomáhá, protože není tolik rozšířený, jak se očekávalo, a je jedním z důvodů, proč se studio dostalo do finančních problémů, jak píše poslední číslo magazínu Gamestar. Peníze vydělané z her Far Cry a Crysis došly, a zaměstnanci nyní dostávají platy se zpožděním. Vše by ale měla vyřešit finanční injekce, která se očekává každým dnem, ta by měla pak vystačit na vydání očekávaných her Arena of Fate, Homefront The Revolution a Hunt: Horrors of the Gilded Age, které mají studiu pomoci. Do finančních problémů studiu nepomohl jen CryEngine, ale také poslední hry. Crysis 2 a Crysis 3 se neprodávaly podle představ, Warface slavil úspěch jen v Rusku, přímo katastrofou pro studio byla Xbox One exkluzivita Ryse. Jen několik měsíců před vydáním muselo studio přijmout další vývojáře, aby se vše stihlo dokončit na launch, což se podařilo, ale prodeje následně nepokryly náklady. S druhým dílem tak nemáme počítat, což je logické při této situaci.
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (110)

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
eeeee
eeeee #můj názor

martaslj: no jo, mas dost, to souhlasim. Napsal jsem to uz jinde, ale klidne ti to sem jeste jednou pastnu:

Naopak, Crysis 3 je naopak nejlepsi dil serie, mel nejlepsi hratelnost. Prvni dil bylo spise technologicke demo, reklama na jejich engine, po herni strance to bylo slabota, zvlaste po te, co se objevili mimozemstani. Na PC jsem prvni dil ani nedohral, zahral jsem si ho az na PS3 s upravenym ovladanim, kde to uz bylo o neco zabavnejsi. Druhy dil byl vyrazny pokrok vpred, kdy uz se nekladl takovy duraz na engine, ale o to vic se myslelo na gameplay. Nicmene ten nebyl uplne vychytany a nektera designerska rozhodnuti tu hru potapela a neumoznovala vyuzit naplno jeji potencial. A prave tohle se dobre podarilo odladit pro treti dil, kterym se tento dil dostal na vrchol cele serie.

Ale umim si predstavit, ze nevyhovoval lidem, kteri maji radi predskriptovane linearni koridory, ktere hrace vedou za rucicku a predkladaji jim instantni a predem peclive naplanovane zazitky. Crysis 3 sice je linearni, coz muze nekoho mast, ale pritom nikoho za rucicku nevede. Je urcen pro hrace, kteri hry skutecne hraji, nikoliv kteri se nechavaji hrami vice ci mene pasivne bavit. Crysis 3 je ten typ hry, kde plati, jake si to udelas, takove to mas. Jestli to byla pro tebe nuda, tak proto, ze jsi ho nudne hral.

Nicmene komercne uspesny moc nebyl, coz sice nic nevypovida o kvalite te hry, ale zato o preferencich vetsiovych konzumnich hracu ano. A ti holt preferuji spis jednoduchy, linearni, naskriptovany tunel (typu Order nebo CoD), nez nejakou propracovanou komplexnejsi hru, ktera hrace nevede za ruku a nechava ho bavit se po svem tim, ze mu predlozi nejaky ukol a variabilitu moznosti (Crysis 3, Wolfenstain) nebo dokonce jen moznosti bez ukolu (Minecraft). Hodne lidi se totiz sama bavit neumi a potrebuji, aby nekdo bavil je.

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP

Pepku fando Vyskoč: kdyby si aspoň trochu rozuměl elektronice a ne jen řízení kravského potahu, tak bys takovou blbost nenapsal, ale ty stejně nic jiného psát neumíš[s6]

Krox
Krox #noping out
👍1

to fanda: jdi si užit své sedmnácte halo a neotravuj ...

Krox
Krox #noping out

to danik_CZ: Crytek dojel nato, že peníze ktere místo do reklam a marketingu narval do noveho enginu a proto si to ovce nekupovaly, jinak co se týče hratelnosti tak nevidim rozdil pravě naopak přinesl spoustu novinek do FPS her (nano oblek) tedkom vyjde call for money recycled warfare kde bude taky nano oblek (exoskeleton) a ovečky jako ty se ztoho udělaji protože to bude přehopovane jak nevim jaka hra ale jinak to bude šajt ktery neprinese nic noveho a uplně stejnou hru s lepši grafikou než bude tohle + kde byl nano oblek novinka tedy crysis 1 jsem hral v roce 2007 ...

MARTASLJ
👎1

Vám konzolistom ide o grafiku len na začiatku, potom ako už grafika zaostáva vám odrazu už potom nejde o grafiku. Tak to v skutočnosti je.

dado20
👍2

TimeSplitter: :D:D:D sám si čurák:D

Krox
Krox #noping out
👍2

fanda: ačkoliv je sony krachujici tak pořád vydava do světa lepší exkluzivity (můj názor, nemyšleno jako flame) něž ostatní konzole a to same crytek takže soudě podle všeho vše co je dobré tak je ponecháno záhubě jinak opravdu nevím co se to s dnešním světem děje :D

TimeSplitter
TimeSplitter #PC Mamrd Race
👍1
👎1

Oplan -> Tak ty jsi čurák novýho kalibru [s6][s6] Hru nemusím ani hrát, abych věděl, že to je klišoidní sračka, bla bla bla.... No jasný ty kokote, já PS4 taky mít nemusím, abych věděl, že to je sračka... No ty vole... Hodnotit věc (jakoukoli), se kterou ses v životě nesetkal a víš o ní hovno... [s15] Jedna věc je klasickej, nudnej flame war, do kterýho se občas asi zapojil každej... Ale když tyhle srance někdo myslí naprosto vážně a připadá mu to úplně v pořádku... To nechápu ani já.

MARTASLJ
👎2

Tak ako som prečítal komentáár od "eeeeee" že prvý diel bol najhorší tak mám dosť [s6] Práveže prvý diel aj s datadiskom Warhead boli najlepšie, pretože neboli robené na X360 a PS 3 - čím nebol Crytek obmedzený nedostastkovým výkonom konzol. Dalo sa s nanosuitom doslova poblázniť v pekne otvorenejších úrovniach, kým nastúpili emzáci. Crysis 2 už bol riadny koridor ako COD - proste už to nebolo ono a Crysis 3 bol na tom podobne. Veď X360 tú hru ledva rozdýchaval, keď som to tam hral. Na PC až som si to pustil to bolo iné kafé.

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👎1

Fando, to bylo dobrý, ty by si s tím mohl vystupovat v televizi na silvestra[s6]

Krox
Krox #noping out
👍1

to gorerated: AAAAAAAAAAAAAHA! takže hra ktera neni přehypovana nema všude reklamy neboť studio ktere ji děla prostě nema 500 mil dolaru na marketing tak je to automaticky nefungujici nemastny neslany titul? okay teď už chapu tvou logiku ...

lachko

nechapem toto hadanie medzi hracmi sony a ms...budte radi ze si tieto firmy konkuruju...mal som ps1 potom som presiel na pc lebo som hral len cs a lineage 2 potom som presiel na xbox360(vyhral gamepad ktory je lepsi ako na ps3 .moj nazor.) a teraz mam ps4(nad nicim inym som nerozmylsla ked som videl ten gamepad a to ze ms si vybralo konzolu pre vsetko a ja som chcel konzolu len na hry) a nikdy som nepochopil tieto detinske hadky medzi pc-xbox a ps...

K teme: neviem co sa vam nepacilo na crysis 2,3, podla mna super hry, jednotku som nehral neviem posudit. Ja len dufam ze homefront nesklame...

lopataQ7
lopataQ7 #lopataQ7
👍1

hmm, celkem pěkné počtení u pondělní ranní kávy v práci [s16][s16][s16]

.... některé komentáře jsou neuvěřitelné [s15][s15][s15][s15] až jsem se málem utopil v "kafi"

Beny
Beny #Blood 1

Far Cry byl prumernej do doby nez se objevili ty monstra, pak to bylo jeste hosrsi. Nehlede na to že styl ztroskotaného američana v havajské košili kosící stovky nepřátel fakt neni muj styl... Teda klidne by mohle, ale to by se ta hra nesmela tvářit kdoví jak vážně viz třeba Serious Sam. Jediny co ta hra měla dobrý byla tehdá grafika a to že to byl open world což do té doby u FPS nebylo moc vídávané.

PS3Fanboy
PS3Fanboy #Ni no kuni
👍1

Beny: Far Cry 1 byla dobrá a originalní hra.

Beny
Beny #Blood 1
👍1

Ještě aby nebylo vždyt za celou dobu své existenc neudělali dobrou hru.

Tunings
Tunings #PS5+Switch+SD
👍4

Stinky Johnny a martin.cernuska : Přesně tak[s6]

Já nechápu proč si tak MS brání když s něma akorát pěkně vydupávaj[s6] Já MS nepřeju nic špatnýho, jen at se oboum konzolím daří, jedině pro nás hráče dobrý, ale vadí mi, když se někdo nesmyslně naváží do SONY, KazisvětCze : At si MS raději zamete před svým prahem.

Jak píše martin.cernuska, hlavně to pojdme zničit SONY, to at se na mě nikdo nezlobí, ale tohle je to nejtrapnější co MS vůbec mohlo prohlásit. Kdyby se MS opravdu dařilo, tak držím hubu, ale tímhle se Amíci pěkně ztrapnili a nikdo jím už nic nežere, možná tak zaslepený hoši ze zeleného ůdolí[s6]

Tunings
Tunings #PS5+Switch+SD
👍4

Já SONY nejsem posedlý, ale nikdy jsem s touto značkou neměl jediný problém, tak nechápu proč bych nemohl Playstationu důvěřovat nadále. VITA mě nezajíma, stejně už bych na to neměl čas a na PSP jsem si užil spousty skvělých her. Tak, že by byla PS3 přímo drcená Xboxem si nemyslím, ale pokud ty herní scénu sleduješ, tak na PS3 vyšli krom exkluzivních her stejné hry jak na Xbox360. A takové hry jako The Last of US, Uncharted ti nic neříká?

Tak vyjmenuj mi ty hromady keců ohledně PS4. ty si spíše vyndej hlavu ze zadku MS, největším kecalům na téhle planetě[s6]

Ty jejich oblbovačky ohledně CLOUDU atd.. už jim nikdo nežere[s6]

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍6

Nechápu co vám na PSN furt nefunguje, no když se člověk dívá na některý Horyny, tak to chápu

Kazisvět: můžeš už někdy konečně napsat, v čem probíhá to drcení PS 3 od X 360.

Jediné v čem X 360 porazil PS 3 je počet sekáček a křovinořezů ke kterým byl přibalen jako dárek.

Tunings
Tunings #PS5+Switch+SD
👍5

141 komentů? Tak to je hustý[s6] Tak snad se Crytek z toho schopí a budou konečně dělat pořádný hry.

KazisvětCze : Nechápu co máš proti PS4, já osobně jsem spokojený. O tom by jsme si mohli povídat, kdo lidem nakecal kraviny. To MS lidi oblbuje lhaním a prázdnýma slovama. Jako ten slavný Kinect bez kterého ONE nepojede a dalších xxx oblbovaček lidem[s6] V oblbování lidí jsou Amíci velmistři

eeeee
eeeee #můj názor
👍1

A co se tyce Ryse, tu neumim posoudit, protoze jsem ji nehral. Ale co se tyce Crysis, tak tam je evidentni zlepsovani. Prvni dil byl nejhorsi, crytek se z toho poucil a druhy dil byl vyrazne lepsi a hratelnejsi, ale porad tam byly jeste nedostatky, ktere tu hratelnost kazily, melo to potencial, ale byl omezovany blbymi designerskymi rozhodnutimi. Crytek se z toho poucil a tredi dil se povedl ze vsech nejlip, u nej jsem v hratelnosti nemel zadnych namitek. U vsech dilu hodnotim jen singl. Jenze prodeje vzevstupne kvalite neodpovidaly, spis naopak. Imho to ma souvislost s klesajici PR cryteku, protoze oni PR proste neumi. A tim se jen potvrzuje, ze na kvalite her moc nezalezi, klicovy je marketing.

eeeee
eeeee #můj názor
👍2

Ja tomu nerozumim. U exkluzivni hry od treti strany pro nejakou platformu bych ocekaval, ze majitel platformy uhradi treti vyznamnou cast nakladu na vyvoj hry, tak, aby se treti strana v zadnem pripade nedostala do ztraty. V opacnem pripade nechapu, co tu treti stranu vede k tomu, aby sama sobe vyraznym zpusobem omezila trh jen na jednu platformu.

RobotCZ
👍1
👎1

Klasika to hry od Cry-teku. Grafika MEGA!!!!....zbytek už je to čistej průser. Už Crysis bylo jen o grafickým pozlátku pro PCčkáře a hratelnost byla ta tam, páč je to čistá nuda...hlavně že tam byly všude hi-res textury...jo jo

nitratip
nitratip #ps power
👍2

Stinky je holt věrným členem stáda... ;) on si svůj zvoneček z krku nesunda...

GAME MANIAC
GAME MANIAC #Skully_CZ
👎2
👍1

Klidně at' skrachujou, o nic moc nepříjdeme. Poslední léta vytváří samí shity na které se jen hezky kouká, ale hratelnost je mizerná.

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍1
👎1

..., je zvláštní, že syn hraje nějaký onlaj neustále a bez problému, ono to asi nebude vadou PSN [s6]

Time: už umíš mínuskovat, jako vega a jelikož on je fanoušek Sparty, no nebudu raději domýšlet.

PS3Fanboy
PS3Fanboy #Ni no kuni
👍1
👎1

Tak se zase uklidněte a zpět k tematu o nehře Ryse

Stinky Johnny
Stinky Johnny #Kup si GP
👍3
👎1

trojbodka, že by si si odpustil bezdůvodně rýpnout do Sony, to rozhodně ani náhodou. První příspěvek, ve kterým jsem tě zaznamenal, je ´´ az to bude za normalnu cenu a pojde to aj u nas a bude to kvalitne nie ako PSN ktore je podla mna katastrofa tak preco nie.´´ Kdyby si si nechtěl mermomoci kopnout, tak se to dalo napsat jinak. Upřímně, na tu pičovinu o věčně nefungujícím PSN, jsem za ty roky tady, už alergický. Já nechápu co vám na tom neustále nefunguje, když nám Sony ovcím, to jede v pohodě.

Krox
Krox #noping out
👍2

to gorerated: nudne hry? ktere hry považuješ za zabavné? když si napsal, že to pohřbil crysis 2, hra která není linearní + maš tam různé druhy jak ji projet pomocí nano obleku a ještě když to srovnam s hrami které vychazi dnes bylo tam hodně slušně AIčko ... teď mi řekní co je na tehle hře nudne ...

hlousa

a to jako chces aby hned v plusku byla hra na ps4 typu killzone,knack..... si upad na hlavu asi ne

Související články

Nejčtenější články