CMA: Akvizice Activisionu společností Microsoft by mohla poškodit hráče

novinka  30
Martin Šmíd, 8. 2. 2023 13:59
Je tomu už více než rok, co Microsoft oznámil akvizici Activisionu. Aby mohla být dotažena, brání tomu regulační úřady. Ve Spojených státech se snaží regulační úřad akvizici zabránit, a proto ji soudně napadl. Nyní k zamýšlené akvizici vydal prohlášení i britský regulační úřad CMA o dosavadních zjištěních, podle nichž by „navrhovaná akvizice společnosti Activision společností Microsoft by mohla vést k vyšším cenám, menšímu výběru nebo menší inovaci pro hráče ve Spojeném království.“ Ve zprávě se navíc uvádí, že nejde jen o Call of Duty, což je jedna z nejsilnějších značek společnosti Activison Blizzard, ale i další oblíbené značky.

 „Úřad CMA předběžně zjistil, že oslabení hospodářské soutěže omezením přístupu ostatních platforem ke hrám společnosti Activision by mohlo podstatně snížit hospodářskou soutěž mezi konzolemi Xbox a PlayStation ve Spojeném království, což by následně poškodilo hráče ve Spojeném království. Naším úkolem je zajistit, aby se hráči ve Spojeném království nedostali do křížové palby globálních dohod, které by časem mohly poškodit hospodářskou soutěž a vést k vyšším cenám, menšímu výběru nebo menší inovaci. Předběžně jsme zjistili, že v tomto případě tomu tak může být,“ stojí dále ve zprávě.

Toto zjištění samozřejmě neznamená, že by úřad CMA nakonec akvizici neschválil, ale bude chtít další záruky od Microsoftu i Activisionu. „Dnes jsme také společnostem Activision a Microsoft zaslali vysvětlení, jak by naše obavy mohly být vyřešeny, a vyzvali jsme je k vyjádření a předložení jakýchkoli alternativních návrhů.“ Microsoft už vydal menší reakci, v níž uvádí, že bude s CMA nadále spolupracovat, aby nakonec byla akvizice schválena. „Jsme odhodláni nabídnout účinná a snadno vymahatelná řešení, která by řešila obavy CMA. Když říkáme rovný, myslíme tím rovný. Deset let parity. Pokud jde o obsah. V oblasti cen. V oblasti funkcí. V kvalitě. Hratelnosti.“

Zdroj: TZ

Komentáře