CMA: Akvizice Activision Blizzard společností Microsoft nepovede k narušení hospodářské soutěže v oblasti konzolového hraní

novinka  109
Martin Šmíd, 24. 3. 2023 13:58
Před několika týdny britský úřad pro kontrolu hospodářské soutěže CMA zveřejnil zprávu, podle níž by akvizice Activision Blizzard společností Microsoft mohla poškodit britské hráče. Nyní ovšem byla vydána nová zpráva s aktualizací, podle níž to vypadá, že bude celá akvizice nakonec schválena. Podle dalších zjištění a možná i náprav ze strany Microsoftu dospěl úřad k závěru, že akvizice nebude mít zásadní vliv na hospodářskou soutěž v oblasti konzolového hraní. „Úřad CMA předběžně dospěl k závěru, že očekávaná akvizice Activision Blizzard společností Microsoft Corporation nepovede k podstatnému narušení hospodářské soutěže v oblasti konzolových her ve Spojeném království.“ Finální rozhodnutí teprve padne, ale dá se předpokládat, že CMA akvizici schválí. Podobný postup se dá zřejmě očekávat i u Evropské komise. Je nutné dodat, že CMA je jediný úřad, jehož rozhodnutí nejde soudně napadnout. Pokud by akvizici zamítl, Microsoft by měl jen omezený prostor se bránit.

UPDATE: Vyjádření Microsoftu a Activisionu

„Oceňujeme důkladné hodnocení důkazů ze strany CMA a vítáme jeho aktualizovaná předběžná zjištění. Tato dohoda poskytne většímu počtu hráčů větší možnost volby, jak hrát Call of Duty a své oblíbené hry. Těšíme se na spolupráci s CMA, abychom vyřešili všechny zbývající obavy,“ stojí ve vyjádření Microsoftu k dnešnímu vyjádření CMA.

Mluvčí Activisionu uvedl, že aktualizace ukazuje lepší pochopení trhu s konzolovými hrami a demonstruje závazek podporovat hráče i konkurenci. „Kampaň společnosti Sony na ochranu své dominantní pozice blokováním našeho spojení nemůže překonat fakta a společnost Microsoft už předložila účinná a vymahatelná nápravná opatření, která řeší každou ze zbývajících obav CMA. Víme, že tato dohoda bude přínosem pro hospodářskou soutěž, inovace i hráče ve Spojeném království,“ dodal mluvčí Activisionu. 

Zdroj: TZ

Komentáře