CD Projekt RED: Jsme zavázáni kánonu knih i předchozím hrám Zaklínač

„Jsme zavázáni loru, kánonu knih Andrzeje Sapkowského i třem předchozím hrám. Chceme to respektovat. Takže všechny odpovědi, které chceme v Zaklínači 4 poskytnout, jsou v souladu s tímto přístupem. Nevymýšlíme si najednou věci jen proto, že bychom chtěli. Myslím si, že je pro mě a všechny v CDPR opravdu vzrušující vidět všechny možnosti, které nám Ciri přináší, a to nejen díky své postavě, ale také tomu, kým je a co s ní můžeme udělat z hlediska hratelnosti, dodal.“











Komentáře (26)
Já taky. Třeba se Ciri i vdá.😱 Když jsme u těch otevřených více možností.😀
Mě je jedno jestli to je podle knížek, nebo ne.
Zaklínač 3 je skvělá hra a rád si koupím i čtyřku.
@StouperCZ: Tak to je jen vrcholek ledovce. Kolik už asi utopili v Beyond Good&Evil? Skull&Bones je taky mnohem větší průser než jakýkoliv Assassin nebo Outlaws. Je to fakt průser na průser a je jasný, že to nemůžou ustát bez ztráty kytičky. Ale pro mě to není herní dno. Je to prostě výsledek toho, že ve firmě zcela závislé z prodeje her, rozhodujou o všem ekonomičtí manažeři, kteří vědí o hrách kulový. Výsledkem jsou nemastný neslaný hry bez duše, který vlastně pořád tak nějak fungujou, akorát už to nikoho nebaví. A postavit hru ze středověkého Japonska na černochovi a holčině je při dnešních náladách v herní komunitě fakt nezachrání, i kdyby to byl nejlepší Assassin za posledních 10 let 🤣
@Hashut: Problémem Ubi je šablona, tolik zkopírovaná, že už to i ty největší fanoušky přestává bavit. Ani se nedivím. Koupil jsem si jednou v životě Assasins Creed a po chvilce hraní mi to připadalo jako Far Cry 2.. Nuda, stereotyp a opakování. Z počátku jsem se skvěle bavil, super nápady, ale ten kolotoč potom :/ .. Vyhodil bych ředitele..
@ΛNĐ3RLΛ: Problém Ubi není, že by padli na pomyslné herní dno. Problém je, že je to obrovský korporát a musí se zpovídat akcionářům. A těm se pochopitelně ta čísla nelíbí. Navíc nemají žádnou neherní divizi, která by je podržela. Concord prodal 25k a SW: Outlaws přes 1m. Jenže SONY ten megaprůser v pohodě ustojí, kdežto pro Ubi to možná byla ta pomyslná poslední kapka. To je za mně spíš totální selhání managementu a obecně firemní strategie než něco, co bych nazval herním průserem. Poslední hra kterou jsem od Ubi hrál byl Motorfest a i když nesdílím nadšení některých hráčů, tak sám jsem se u toho celkem pobavil.
@Hashut: Ubisoftu hrozí bankrot a na dno ještě nepadli? Okay...
Jejich rating je B-, mají obrovské dluhy. Jejich největší hra letošního roku, SW: Outlaws, naprosto propadla. AC: Shadows odložen na příští rok. XDefiant zrušen. Hrozba rozprodání značek a odkup Tencentem. Ta firma se přímo topí v exkrementech.
@ΛNĐ3RLΛ: Já si dlouhodobě stojím za tím, že hráči musí bojovat peněženkou a ne brekem v diskuzích. To, že to snad většině konečně došlo, je jen dobře. I když vlna hejtu směrem k Ubi nemá moc obdoby, tak by se podle mně nic nezměnilo, kdyby jim hry stále vydělávaly. A k té diskuzi. Teď, když už snad díky hrám jako Concord nebo Lego Horizon všem došlo, jak vypadá opravdové herní dno, tak snad pochopí, že Ubi má sice zatraceně velkej problém, ale na dno ještě nepadli :D
@Hashut: Takže nemáš odpověď. Myslel jsem si to. A ještě zapíráš. 🙂
Tady máš tu diskuzi - link
Cituji: "@ΛNĐ3RLΛ: Herní vydavatel kterému se finančně daří asi nebude na herním dnu. Jinak řečeno miliony jiných hráčů s tebou nesouhlasí."
Snažil se ti to tam rozmluvit i buk va, zatímco ty sis mlel neustále to svoje.
Spojitost to má jinak takovou, že tvé názory nemají žádnou váhu a z tebe tak akorát může mít jedinec těžkou legraci.
@ΛNĐ3RLΛ: A jakou má mít tahle tvoje nepodložená offtopic fabulace spojitost s tématem článku?
Hlavne to vydaji za 3 roky a kazdy den neco rikaji. To dopadne jak cp, nakonec vse bude jinak. Ale strasne chteli zmenit pristup k oznamování svých her😂
Ti mají fakt štěstí, že Sapkowski je vylitej jak váza věčně 🤣🤣🤣🤣
Cd projekt ukzal jak si vazi hracu pri vydani CP. Same lzi a lzi. Ted si muzou mektat co chtej!
Ja som si akurát teraz zobral tu collector sadu knižiek witchera tak sa do toho cez Vianoce pustím. Akože pekne spracované balenie👌🤗 ale ta cirila v tom Witcher 4 vyzerá super. Tam vidím veľký potenciál aj v tých schopnostiach co s ňou môžu spraviť.
@Hashut: Pamatuji si moc dobře, jak ses tu rozčiloval, když hráči poukazovali na upadající kvalitu her Ubisoftu, z toho plynoucí problémy pro ně a argumentoval, že se jim finačně daří, takže není důvod k panice. A teď, když můžeme tvé odborné predikce vidět v přímém přenosu, nechceš nám k tomu něco dalšího povědět? - link 😊
Prostě chtějí použít Ciri, která díky své výjimečnosti nabízí širší herní a příběhové možnosti. Ale marketingový tým CDPR si teď určitě mne ruce, protože jim všichni ti samozvaní odborníci na kánon série skvěle rozšiřujou zadarmo dosah 😁
@ONE OFTHEBIGGEST: Every. Single. Time.
Hohoho já si říkám, kde jsem slyšel to jméno Philipp Weber a on to je ten chcípák co útočil na CEO Moon Studios viz link Nedivím se, že je i arogantní na Sápka. Krásně se nám ten tým kolem Zaklínače 4 shromažďuje, tenhle chcípák, a ještě ten Lore Designer který bránil zkurvenou druhou sérii Zaklínače od Netflixu jak tu postnul Ashitaka viz link Vskutku tým Avengeru jak zkurvit to, co vybudovali ostatní a k tomu si přidej ještě ESG a DEI.
@Abysswalker: Ano, Školu Rysa vymyslel nějaký Redditor. Je to fanfic, kterou si vývojáři přivlastnili a rozhodli použít pro další hru. To pouze jen dokazuje, jak jsou ti lidi netalentovaní...
@Abysswalker: Tak ty školy přidávali už ve trojce, když jsi hledal to vybavení. Ale mělo to konzistenci, že už nefungují a jsou dávno ztracené/zničené.
Nějak si nevybavuju z knížek a ani z her zaklínačskou školu rysa, takže nějaké dodržování lore se asi nekoná...
@ΛNĐ3RLΛ: jn, nevěřím, že by se to blížilo kvalitě původních sedmi dílů. Věk nezastavíš.
link
link
link
Tady recenze co jsem dohledal.
@Kainé: No to asi poznáme až si ji přečtem. 😄
@ΛNĐ3RLΛ: třeba už tak v lihu není, dle jeho slov dva roky pracoval na nové knize, ta by měla v Polsku teď někdy jít do prodeje.
@Mike Left: souhlasím, ono to fakt vypadá, že to zprasili a teď jedou damage control, alespoň mám z toho takový pocit v rámci jejich prohlášení.
Čím víc toho řeknou, tím víc si podřezávají větev.
Z her byl knižní předloze nejblíže Zaklínač 1, takže si neumím představit, že by Zaklínač 4 byl podobný dílu prvnímu.
@Kainé: A ještě navíc pouze ve spekulativní rovině. On říká: "Takže si myslím, že je to v podstatě to, co si o tomto tématu Andrzej Sapkowski myslí".
Co kdyby se místo toho zeptali Sapkowského? Ale ten se asi natolik utápí v lihu, že dostat z něho kloudnou odpověď by byl nadlidský úkol. :D Navíc on by stejně řekl, co po něm chtějí říct, když by mu to hodilo další zlotý. :D
Tohle je dost arogantní prohlášení, mluvit o tom, co si o tom myslí Sapkowski. V knihách je to v určitém kontextu, ale Sapkowski ze Ciri zaklínače neudělal.