Bývalí vývojáři PlayStationu založili nové studio a oznámili open-world akci Ashfall postavenou na NFT

novinka  15
Martin Šmíd, 24. 6. 2022 8:42
Michael Mumbauer a John Garvin, dva videoherní veteráni, kteří dříve pracovali dlouhá léta pro PlayStation, oznámili před několika hodinami založení nového herního studia Liithos. Zatímco Michael Mumbauer dlouho působil ve Visual Arts Service Group a podílel se na sériích Uncharted a The Last of Us, John Garvin je znám jako scénárista Days Gone. Zároveň bylo oznámeno, že v novém studiu vznikne NFT hra Ashfall pro PC a konzole. „Ve studiu Liithos chceme přinést další evoluci AAA her způsoby, jaké tu ještě nebyly. Herní průmysl je skvělý v tom, že se vyvíjel prostřednictvím řady inovací a nikdy se nevracel zpět," stojí na stránkách studia.

Ve hře Ashfall mají hráči bojovat o přežití ve světě, který byl poznamenán globálním oteplováním. To vedlo k masivním záplavám a požárům, ale také k objevení kapes temné energie, která způsobila chaos v počasí a zdecimovala téměř všechna města. Civilizace se tak zhroutila a poslední přeživší přežívají v enklávách. Začátek hry má být dle vývojářů hodně příběhový a zaměřen na jednoho hráče, ale postupně se ve hře mají odemknout PvE i PvP prvky. „Naším cílem je vytvořit opravdový next-gen zážitek v otevřeném světě, který zapojí nové technologie umožňující hráči vytvoření obsah. Jako vždy se soustředíme na vytvoření oblíbených postav, poutavých příběhů a evoluci hratelnosti a světa, který stojí za to prozkoumávat nejen ve hrách, ale i v jiných médiích,“ říká v oznámení John Garvin.

I proto vznikne nejprve komiks, který má uvést do světa hry Ashfall. „Máme v současnosti uzavřenou spolupráci s legendárními komiksovými tvůrci, umělci a influencery, protože příběh začne digitálním komiksem. Ten napsal John Garvin a o vytvoření obálky se postará Brett Booth (Worldstorm) z DC Comics.


Zdroj: PSU, VGC

Komentáře