Bývalí vývojáři CD Projekt RED založili své vlastní studio Dark Passenger

novinka  3
Martin Šmíd, 28. 7. 2022 9:05
Před pár hodinami několik bývalých vývojářů studia CD Projekt RED (Zaklínač nebo Cyberpunk 2077) oznámilo založené svého vlastního studia Dark Passenger. Studio spustilo jednoduchou oficiální stránku, na níž najímá další vývojáře. Ti budou pracovat na akční multiplayerové hře na Unreal Enginu 5 odehrávající se ve feudálním Japonsku, která má obsahovat PvE, kooperaci i PvP.

„V Zemi vycházejícího slunce nastaly těžké časy poté, co nejmenovaný vetřelec svrhl vládnoucího šóguna a ujal se jeho trůnu. Každý, kdo se odvážil mu postavit, nejenže neuspěl, ale zároveň se připojil proti své vůli k jeho armádě,“ stojí v popisku. Vývojáři na oficiální stránce dodávají, že hráči budou bojovat proti armádě agresora, a to ve vertikálním a rozmanitém světě, takže bude možné se schovávat nejen pod podlahy venkovních chatek, ale také lézt na pagody nebo plížit svatyněmi a chrámy. „Vertikální terén je otevřen nekonečným možnostem pohybu, navíc může překvapit proměnlivé počasí náhlým lijákem, silným větrem nebo mlhou,“ stojí dále v popisku.

Hra je podle popisku už dva roky v pre-produkci, přičemž se může pochlubit unikátním systémem pohybu. „Vlastní systém umožní hráčům běžet po šípech, které vystřelí jiný hráč, dynamicky šplhat po rovných stěnách pomocí drápů nebo používat oštěpy jako tyče k přeskakování překáže," stojí v popisku. Dále vývojáři lákají na velké množství zbraní, které bude možné upravovat, stejně tak jako hratelnou postavu. Více toho zatím o hře studia Dark Passenger nevíme. Ta je ve vývoji pro PC a konzole. 

Zdroj: TZ

Komentáře