novinkaMicrosoft Game Studiosxone
Analytik: Konzole Xbox One se prodalo po celém světě téměř 35 milionů
Martin Šmíd
Microsoft na rozdíl od Sony tají prodeje konzole Xbox One. V roce 2015 se rozhodl raději zaměřit na rozšiřování služby Xbox Live, o níž pravidelně informuje. Nyní ale přišel analytik Daniel ‘ZhugeEx’ Ahmad z Niko Partners, podle něhož se globální prodeje Xbox One blíží 35 milionům. Čerpat má podle všeho z neveřejných údajů společnosti NPD, která shromažďuje informace o prodejích her a konzolí. Zároveň pak dodává, že koncem minulého roku vydané konzoli Xbox One X se daří, přinejmenším tedy v US, kde v prvních měsících překonala prodeje konkurenční PlayStation 4 Pro.
ZdrojTisková zpráva
REKLAMA
REKLAMA
Tvoje reakce na článek
Hra v článku
- Vývojář
- Microsoft
- Vydavatel
- Microsoft Game Studios
- Vydání
- 23. listopadu 2013
Reklama


Komentáře (59)
Cobro, ale já si taky pamatuju, že jsi ještě nedávno do xboxu kopal a teď tu moralizuješ.
Hogy,jaká proměna? To že momentálně hrají na xboxu a ne na plejku neznamená,že na konzoli od Sony už Z prominutím kašlu! Ani nahodou,Kratose,Bloodborne 2,Tlou 2 si rád zahraji. Jen mě štvou ty chujoviny co tady někteří vedou na účet xboxu aniž by na něm hráli. Toť vše.
Cobro, nevím proč mi podsouváš, že to u plejek schvaluji... Neschvaluji to ani u jedné strany. Je zábavné, jak jedni křičí, co ti druzí dělají a ve finále dělají to samé... Asi proto, že straním plejkám, tak mám pocit, že většinou k urážkám, sahají spíše boti, ale exoti se najdou všude... Protože už bohužel pamatuji hodně, tak si vzpomínám, jak boti to dávali sežrat za PS3 (tedy z počátku ). Já tady téměř nepíši a primárně jsem nereagoval na tebe, jen jsem zmínil tu tvou "proměnu", která bohužel jde už trošku přes čárku...v poho, je na tobě jak s tím naložíš. Něco mi říká, že na nějakou plejku nedáš...peace Jsme OT, tak toho chytračení nechám...
Hogy,no divné že se takhle nepouštís do těch co se naváží do xboxu? A schiza se mě netýká,to tě musim zklamat. Kdybych se navazel do plejaku tak jako to někteří tady neustale do xboxu,to by podle tebe bylo asi normální vid?
Cobra, když už mě nazíváš breptou, tak si prosím odpusť přání hezkého dne, působíš pak trochu schizofreně asi jako s tvými veletočemi ohledně jsem bot, ne jsem plejka, ne vlastně jsem bot Nikdy jsem proti tobě nic neměl, ale tvé reakce z poslední doby na jakýkoliv útok na x-ko mi přijdou nepřiměřené, repetetivní, dětinské, bez nápadů a špetky humoru, ale tvoje věc... Jinak ve vašem vnímání světa jsem plejka a přesto si dovolím MS poblahopřát. Snad nás opravdu na E3 namotivují k pořízení jejich konzole, nějakou tou peckou ke hraní...
Tak to cumim aj ked premna docela dost nezaujimave hry co som pozeral a dost nezname a uz vobec tam nema tolko nadvladnych hier o ktorych spieva vzdy.Kazdy ma rad iny zaner hry preto aj on moze tazko tu pisat otom kto ma co hrat a nacom 🙂
Prej fanaticka plejka,hochu já kromě plejka chválil i Gearsy a Forzu na xku,pokud je ta hra dobrá,nemám z tim problém a je fakt,že hra teto generace je prostě Bloodborne
Petrik_Vy v tom oudoli neumite kliknout na Benjuv konbook?Tak to vyzkousej a budes cumet na drat.A Cobra byvala fanaticka plejka co je ted fanaticky xbot,to se taky jen tak nevidi.Hezky den.
Hogy ano máš pravdu,ti co na xko plivou,to se nedá číst a svatá valka? Ali jdi ty brepto,až přestanou plejky psát chujoviny tak to teprv bude fajn,přeji ti hezky den
vezír - prý klokan, tvl to mě hodně rozesmálo, dík
Benja poslal link chlapi hned vyhadzujte xboxi z okna a kupujte pska 😀Inak daj mi benja tvoj profil z PSka rad sa pozriem kolko nadvladnych exkluzivit si presiel a ako ta bavili rad sa pobavim 😀
To je dobře, že se Xboxu daří. Kdyby tahle přirozená konkurence nebyla, tak by to odnesli hráči. Na trhu by zůstala je jedna fira a ceny, kvalita i samotný vývoj her atd. by se pokřivil proti hráčům.
Velkovezir Me s jakubem jsi delas prdel ne nemam ho rád A co se ti nelibilo na me ? Ze sem napsal příspěvek na lidi co brečí ze kingdom nema český dabing ? Fakt taška Jinak čísla super ale co je podstatnější ze xbox divize zase vydělala o trochu vic nez minule Počet aktivních lidi na xlive je zase o něco větší nez loni a tady na webu je zase o něco více multinicku nez včera paráda
Tak nejak jsem doufam ve 40+...no asi tenhle rok az...
Velkovezír, nějak ti tečou nervy, tolik urážek během pár komentů... Tak nekrm troly a bude ti fajn... Nadáváte na poníky a předvádíte to samé. Cobra ve své svaté válce je už tak čitelnej a repetetivní, že se to nedá číst. Přestaňte to brát tak vážně a hrejte si na čem chcete...
J. Andreass : nevím jestli jseš fakt tak low, nebo chceš vyvolávat flame,, každopádně snad neděláš ostudu rodičům i mimo tenhle web. .. trošku soudnosti oni za To přeci nemohou.P. S ten klokan na tý profilovce vypadá nějak smutně, dostává pravidelnou stravu?
Xbox má nějaké pecky?
... Zkřížením Dejwa + BenjaminLinuse a naroubovanim na to ještě nooba Andrease vznikne.. tadá,, nic.. jen zápach který se po chvilce rozplyne.
Je skvělé jak Téma ohledně Xboxu přitahuje pozornost zdejšího póvlu od konkurence... jenom se nemohu rozhodnout kterého z těchto adeptů bych ocenil prvním místem, jelikož je to fakt vyrovnané. Chybí mi tu hláška jako : výkon ničím nenahradíš,,, to ale tyhle sudokopitnici museli že svého slovnicku vyřadit že? Nic hoši, bolej mě prsty,, takže počkáme si na E3 tam dostanete poslední ránu z milosti,,, až uvidíte co se na Vas ( Nás) chystá za pecky!
Droga tajně sní o prodejích a šaňo nemá výpadky link
Jako a co z tech dohadech o tom kolik kdo prodal vlastně máte? Líp se vám nad tim honí?
Len či tunajší Poníci nebudú mať škrkátka
Krtku na trenkách nebudeš mít ani skvrnku, to mi věř :D
Len aby Nintendo časom nedošlo aj k PS4, to by som sa pochcal od smiechu
Možná jsem to už někdy tady psal, na práci mám Microsoft a na zábavu a volný čas SONY.
Microsoft mám rád a považuji ho za špičku v pracovních nástrojích (software, cloud) i ergonomických zařízeních (příslušenství k PC), ovšem při volnočasových aktivitách jsem historicky spojen se SONY, je to láska na celý život.
Nemyslím tím jen hraní, ale všemožná zařízení pro příjemné chvíle, co mi dělali a dělají radost už 30 let, počínaje od sluchátek, přes walkmany, videorekordéry, televize, foťáky, mobily, atd. No a hraní, PlayStation, značka a kapitola sama pro sebe.
Přeji Microsoftu, ať zaberou a jsou na videoherním poli zábavy plnohodnotnou konkurencí. Zatím to dle mého u nich celkem skřípe. Hardware si myslím mají super a potenciál taky, ale chce to více myslet na uživatele - hráče. Nechápu to, protože v profi oblasti jim to jde velice dobře. Prospěje to všem hracům bez ohledu na oblíbenou značku konzole a tak je to dobře.
Vypínám pracovní stroj, loučím se s MS a vítám PS.
tady se najednou vynorilo zastupcu MS a odtajnili nam realne cisla prodeju konzoli.. Uz jen deset mega a tajne porazime Sony :D
Asi před 2-3 měsíci tu byl článek o tom jak francouzkej MS prokecl číslo prodeje xboxu. Mám pocit že tam bylo číslo 42 mega(nejsem si tím úplne jistej).
A ja nedávno četl zprávu jinyho analytika, ze prej PSko ma realne prodano kolem 55milionu konzoli a Sony jen mlzi cisla.
Tech realnych cca 40-45milionu prodanych Xboxu je pekne číslo. Kvalitní online služby, největší herní pecky ve 4K. Velká spokojenost.
Nech bude v predaji aj 10ty.Pokial mi Hry,Sluzby a ostatne veci funguju ako maju ziadne vypadky a joystick fachci ako ma nevidim v tejto konzole ziaden problem.Plakanie typu ze na Xbox niesu hry su smiesne 🙂Kazdy ma na vyber a drviva vecsina mojich priatelov ma xbox a malo aj ine konzoly a vedia posudit co im je lepsie 🙂A urcite taky Dejw alebo Benja nezmeni trh svojim detinskym vyplakavanim 👍
Na Benjaminovi jak je vidět ta dětská, naivní radost :D Hlavně, že sousedovi chcípla koza.
Napsat komentář
Chceš se zapojit do diskuze?
S účtem můžeš komentovat a hodnotit, sledovat hry ve wishlistu, sbírat achievementy a psát do fóra.