Konzolista.cz

Analytici věří, že se v letošním roce prodá 1.9 milionu kusů PlayStation VR

novinkačtvrtek 7. ledna 2016Martin Šmíd
Hlavní obrázek článku: Analytici věří, že se v letošním roce prodá 1.9 milionu kusů PlayStation VR
Letošní rok by měl patřit VR headsetům. Připravuje se nejen Oculus Rift a HTC Vive od Valve, ale také PlayStation VR pro konzoli PlayStation 4. Analytická firma SuperData nyní zveřejnila svůj průzkum, podle něhož bude největší zájem o headsety v Evropě, kde by měly vygenerovat v letošním roce zhruba 1.9 miliardy dolarů (hardware, příslušenství i hry), v Severní Americe pak 1.5 miliardy dolarů. SuperData předpovídá, že by se mohlo v letošním roce prodat 6.6 milionu kusů VR headserů pro PC, kam patří Oculus Rift a HTC Vive, PlayStation 4 headsetu PlayStation VR by se pak mělo prodat něco kolem 1.9 milionu. „Při pohledu na trh vidíme, že hlavně mladší skupiny spotřebitelů vykazují velký zájem o VR technologie. Nicméně tato skupina nemá kupní sílu na podobně drahé high-end zařízení,“ dodává SuperData. Níže v novince se můžete podívat ještě na další statistiky.

Zdroj: Gamespot
REKLAMA

Tvoje reakce na článek

Načítání...
Pro hodnocení článku se musíte přihlásit

Galerie

Komentáře (19)

Přidejte svůj názor do diskuze!
Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.
RobotCZ

Krteček...Ježkovi oči no jo, máš pravdu. Tak to sry, já si to spletl S Xkem ... Ale nic to nemění na tom, že odhaduju cenu kolem 500Eur

Krtecek
👍1

nebol za 499 náhodou Xbox a PS za 399?

RobotCZ

Cenu pod 10K vůbec nevidim...To HW co je uvnitř to něco polkne. K VR je potřeba jen PS kamera. Move není třeba, stačí jen klasika dualshock co je uPS4ky. No cena kolem 500 Eur....500 byla u Sony tenkrát hranice pro PS4. Tady to vidím stejně....Cenovka bude 499Eur jako u startu PS4

Krtecek

Bananek a si si istý, že tu bude tá podpora hier lepšia ako u Kinectu? :) toto ukáže až čas :)

Banan

drogbazzzz: A co ti to vlastně vyšlo na ten 100 Erový Kinect za hry ? Máš z toho dobrý pocit ?

400-600 Euro nedá zdravý člověk ani za mobilní telefon a přeci se takých najde.

Shackler
👍1

400 eur cena max predpokladam ... a maju ma

Kubispv
Kubispv #PS4
👍2

Slepá větev to podle mě nebude, ale budoucnost hraní. VR mě láká, ale pořídím ho urco později, až bude zaběhlé a za rozumnější cenu.

ja
👍2

Slepá větev vývoje, stejně jako 3D televize, takový hype kolem toho byl a nikdo to v podstatě nepouživá. U VR brýlí to bude obdobné.

Harnet
Harnet #SONY
👍1

xxEliteXX cena hololens je 3000dolaru, na tohle fajnšmekri z rad xboxu nemaj

Spoock
Spoock #geek

Morpheus by mohl stát jako PS4ka, ale obávám se, že jeho životnost bude limitována svázaností s PS4, ale bude to nejlevnější řešení na VR, žádné PC kupovat už nebudete

Ryo Hazuki
Ryo Hazuki ##Dreamcast

Musím uznat, že na číslu se shodnu. Bohužel, ne jako prodejnost za rok 2016, ale celkový počet prodaných PSVR.

Aligator
Aligator ##PlayGames

Podla mna ta cena bude velmi podobna - ak nie vacsia, ako pri Oculusu, teda +- 600eur. Nadsenci si to kupia o to pokoj, kolko ich bude to je otazka, ale ja dufam, ze budem medzi nimi :)... Celkovo - VR bol vzdy moj sen, vidim v tom obrovitansky potencial nie len co sa hrania tyka, a uz sa nemozem dockat az si to doma niekedy rozbalim :)

Banan

xxEliteXX: na HW vydělávat opět nebudou, výdělek bude software (hry,...)

Banan
👍2

10 tisíc + si připočtěte kameru a PS Move a jste na 13000 Kč jako nic a to nepočítám hry. Levná sranda to rozhodně nebude, já si počkám na dojmy a minimálně první půlrok budu vyčkávat.

Patrik160
Patrik160 #Heisenberg
👍3

No tu zase bude nablito od místních Analityků. :D

Beastial Dante
👎2
👍1

Pitchovina jak 3D, určite zaujme malí okruh ľudí

Harnet
Harnet #SONY
👍2

Jestli bude cenovka do 10k, tak budu rozhodne mezi prvnima, co to bude mit doma

Tunings
Tunings #PS5+Switch+SD
👍1

Určitě to nic levnýho nebude, takže aspon u mě nehrozí, že bych ho hned musel mít Ale časem určitě pořídím.

Rimi
Rimi #PS forever
👍1

Aby jeste nezplakali nad vydelkem :). Jinak jsem na tento pocin celkem zvedav. Ale za ty prachy zatim porizovat nebudu...

Issei - nekde jsem cetl, ze by to melo stat kolem 10k

Související články

Nejčtenější články